banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Gençlik ve Spor Bakanlığına 3243 personel alınacak

banner1357

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na il ve ilçe müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 278'i engelli 146'sı eski hükümlü olmak üzere 3 bin 243 sürekli işçi alımı yapılacak.

GÜNCEL 14.02.2019, 08:36
banner1353
banner1375

Resmi Gazete'de yayımlanan ilan ile bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak  üzere temizlik görevlisi, cankurtaran, mekaniker (pedallı araçlar), otobüs  şoförü, aşçı, aşçı yardımcısı, elektrik tesisatçısı, güvenlik görevlisi, havuz  suyu operatörü, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, garson, resepsiyon görevlisi, soğutma  ve iklimlendirme teknisyeni, bilgisayar donanım teknikeri, çim alan tesisi ve  yönetimi teknikeri, makine teknikeri, gençlik lideri ile muhasebeci meslek  kolunda "sürekli işçi" alımı yapılacak.


BAŞVURU ŞARTLARI
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerindne yapılacak olan işçi alımında,  3 bin 243  kişiden 278'i engelli, 146'sı ise eski hükümlüler arasından seçilecek.Muhasebeci ve gençlik kadroları için lisans düzeyinde yapılan 2018  KPSS'nin P3 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranıyor.

Temizlik görevlisi olarak alınacaklar engelli ve eski hükümlüler  arasından seçilecek olup, gençlik lideri, muhasebeci, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri  alımı sözlü sınav ile diğer branşlardaki işçi alımları ise sözlü sınavla yapılacaktır.

YARIN SON GÜN

Resmi Gazete'de yayımlanan ilan ile bugün başlayan başvurular  15 Şubat'a kadar İŞKUR'un internet sitesi  üzerinden yapılacak. 
Daha sonra İŞKUR tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderilen  listede yer alan adayların kura çekim yeri ve tarihleri bakanlığın internet  sitesinden duyurulacak. Noter huzurunda yapılacak kura çekimini adaylar da  izleyebilecek

Başvuruda bulunanlar arasından  kura ile açık iş sayısının 4 katı kadar  asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek.Seçilen adaylar "www.gsb.gov.tr"  internet sitesinden ilan edilerek, sözlü sınava  alınacaktır. Sözlü sınavın yeri ve tarihleri ise bakanlığın internet sitesinden  duyurulacak. 

Yorumlar (0)