Gaziantepli 90 öğrenci, gaziler diyarından şehitler mekanını ziyarete gidiyor

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği 'Gaziler Diyarından Şehitler Mekânına' projesi kapsamında derslerinde başarılı 90 öğrenci, İstanbul ve Çanakkale illerini ziyaret edecek. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, derslerinde...

Gaziantepli 90 öğrenci, gaziler diyarından şehitler mekanını ziyarete gidiyor
banner1314
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği 'Gaziler Diyarından Şehitler Mekânına' projesi kapsamında derslerinde başarılı 90 öğrenci, İstanbul ve Çanakkale illerini ziyaret edecek.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, derslerinde başarılı olan 90 öğrenciyi İstanbul ve Çanakkale’ye götürüyor. Öğrencilerin tarih bilincini artırarak milli birlik ve beraberlik duygusunu geliştirmek isteyen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri büro ekipleri, 'Gaziler Diyarından Şehitler Mekânına' isimli projeyle gezi düzenleyerek 15-18 Nisan tarihleri arasında Çanakkale ve İstanbul’a götürecek. İlk olarak Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Sultan Ahmet Camii, Sofya Müzesi, Harbiye Askeri Müzesi, Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret edecek öğrenciler, ardından Çanakkale'ye geçerek tarihi yerleri ve savaş alanlarını gezme imkanı bulacak.

Geziye katılacak öğrenciler için İl Emniyet Müdürlüğü Eski Hizmet Binası B-Blok bahçesinde uğurlanma töreni gerçekleştirildi. Çanakkale Gazisi Mustafa Öztüzen’in oğlu Nihat Öztüzen Emniyet Müdürlüğü’nde öğrencilerle bir araya gelerek, babasının yaşadığı savaş anılarını ve Çanakkale’nin önemini anlattı.

Uğurlama törenine katılan Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Ergüder, “Çanakkale gezisi ile birlikte buradaki şanlı olan bu kardeşlerimiz, bu gençlerimiz gelecek ile ilgili kendi planlarını ve düşüncelerini mutlak suretle değiştirecekler. Bu ülkeye, bu millete, bu devlete daha faydalı bir birey olma noktasında gayretlerini arttıracaklardır. Geziye katılacak arkadaşlarımızın tamamına iyi yolculuklar diliyorum.” dedi.

Çanakkale’ye çocukken gittiğini söyleyen Mehmet Ziya Kılıç isimli bir öğrenci, “Çanakkale dendiğinde aklıma vatan, millet, bayrak, şehitlerim geliyor. Çok heyecanlıyım. İlk gittiğim gibi heyecanlıyım.” ifadesini kullandı. Çanakkale gezisine gideceği için çok heyecanlı olduğunu dile getiren Rukiye Kılınç isimli bir öğrenci de Emniyet Müdürlüğü’ne kendilerine böyle bir imkan sunduğu için teşekkür ederek, onlar sayesinde böyle bir geziye gideceklerini kaydetti. Öğrenciler aileleriyle vedalaştıktan sonra, 2 otobüsle Çanakkale’ye hareket etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308