banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

FaceApp dolandırıcısı türkü barda yakalandı: 'Siz ciddi misiniz?'

banner1357

Yüz değiştirme filtreleri sunan FaceApp uygulamasıyla oluşturduğu yaşlandırılmış fotoğrafını kullanarak sosyal medya hesaplarından çeşitli ürünlere dair sahte satılık ilanları veren ve bu yöntemle çok sayıda kişiyi dolandıran şüphelinin, Ankara polisi tarafından eğlence mekanında yakalandığı öğrenildi.

GÜNCEL 25.07.2019, 16:51 25.07.2019, 16:55
FaceApp dolandırıcısı türkü barda yakalandı: 'Siz ciddi misiniz?'
banner1353
banner1375

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık iki yıldan bu yana 57 ayrı dolandırıcılık suçundan aranan Uğur E'nin peşine düştü.

Facebook ve Instagram hesaplarından çeşitli ürünlere dair sahte satılık ilanları veren Uğur E'nin FaceApp uygulamasıyla oluşturduğu yaşlandırılmış fotoğrafını kullandığı, bu sayede ağına düşürdüğü kişilerin güvenini kazandığı belirlendiği öğrenildi. İnternette yayımladığı ilanlarda inşaat malzemeleri ve konteynerler ile asker ve polisler için bot ve silah kılıfı gibi ürünler sattığını ifade eden ve bu ürünlere dair sahte fotoğraflar kullanan Uğur E'nin farklı illerde görevli birçok asker ve emniyet personelini de dolandırdığı tespit edildiği belirtildi.

Aralarında Afrin'de görev yapan güvenlik güçlerinin de bulunduğu birçok kişiden 'kapora' ve 'ürün bedeli' adı altında banka havalesiyle para alan Uğur E'nin izini kaybettirdiği bildirildi.

FACEAPP DOLANDIRICISINI TÜRKÜ ZAAFI YAKALATTI

Zanlının, kardeşinin kimlik bilgilerini kullanarak yakalanmaktan kurtulduğunu ve dolandırıcılıktan elde ettiği parayı türkü söylenen bar ve eğlence mekanlarında harcadığını saptayan ekiplerin, Uğur E'nin izini bulduğu öğrenildi. Uğur E'nin türkü dinlemek için eğlence mekanına gittiğini tespit eden ekiplerin, belirlenen adrese operasyon düzenlediği ve zanlının, polis rozetlerini gösteren ekiplere "Siz ciddi misiniz?" diyerek karşılık verdiği öğrenildi.

Şaşkınlığa uğrayan Uğur E, hakkındaki suçlamaları öğrenince "Vallahi ben yapmadım, başkasıyla karıştırıyor olmayasınız" dedi. Gözaltına alınarak emniyete götürülen Uğur E'nin bekçilik yaptığını, ekmeğinin peşinde ve suçsuz olduğunu, aranmasının bulunmadığını söylediği, daha sonra suçunu itiraf ederek, "Ne yapayım onlar inanmasaydı, kimsenin parasını zorla almadım ki" dediği belirtildi.

Yorumlar (0)