Evden 2 kamyon çöp çıktı!

Adana’da 3 katlı müstakil binanın son katında çöp biriktiren Habip Bıyık’ın (52) evi belediye ekipleri tarafından 5’inci kez tahliye edilirken, evden 2 kamyon çöp çıkarıldığı öğrenildi.

Evden 2 kamyon çöp çıktı!
banner1314

Olay, Adana'nın Seyhan ilçesinin Gürselpaşa Mahallesi’nde gerçekleşti. İddialara göre, bir süredir ailesinden ayrı yaşayan Habip Bıyık, psikolojik sorunlarından dolayı evinde çöp biriktirmeye başladı. Pis kokudan rahatsız olan vatandaşlar, polisi ve belediye ekiplerini aradı. Evi tahliye etmek isteyen görevlilere direnen Habip Bıyık’ı polis güçlükle sakinleştirirken, içeri giren temizlik görevlilerinin ise, evde çürümüş yiyecekler ve çöplerden toplanan katı atıkları 2 saatlik bir çalışma sonucu tahliye ettiği öğrenildi. Çöpler ise 2 kamyonla taşınabildi.

Kardeşinin daha önce 5 kez daha aynı şekilde çöp biriktirdiğini söylen, Cemalettin Bıyık, “Bu çöpleri gece bisikletiyle dolaşarak topluyor. Dana önce de aynı şekilde çöp biriktirmişti. Psikolojik rahatsızlığı var, tedavi ettirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Boşaltılan ev daha sonra kireçlerenek kapatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300