Diyarbakır'da Kutlu Doğum etkinliği

Diyarbakır Müftülüğü "Peygamberimiz, Din ve Samimiyet" temasıyla Atatürk Stadı'nda kutlu doğum programı düzenledi. Programın devam ettiği sırada yaklaşık 10 dakika elektrikler kesildi.Diyarbakır'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri...

Diyarbakır'da Kutlu Doğum etkinliği
banner1314
Diyarbakır Müftülüğü "Peygamberimiz, Din ve Samimiyet" temasıyla Atatürk Stadı'nda kutlu doğum programı düzenledi. Programın devam ettiği sırada yaklaşık 10 dakika elektrikler kesildi.

Diyarbakır'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri statta düzenlenen programla başladı. Minik öğrencilerin ilahileriyle başlayan program ezgilerle devam etti. Yağmura rağmen programı sonuna kadar izleyenler, programın sonundaki duaya işkirak etti.

Programda konuşan Diyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, vatandaşların yağmura rağmen iki saattir programı izlediğini belirterek, "O'nun izinden yürüyen halk yağmura rağmen sabaha kadar da olsa bekleyebileceğini ispatladı. Kitabımızın ilk kapağını açtığımızda görüyoruzki Allah'ın adıyla başlıyor. Bu vahyin kaynağı Allah demek. Son kapağında ise Nas süresi yer alıyor. Yani vahyin kaynağı Allah muhatabı ise insandır. O zaman vahyin hedefi tevhit ve adalettir. Tevhit olmazsa şirk olur, müşrik düzen ve müşrik sistem olur" diye konuştu.

Müftü Erdoğmuş'un konuşmasının ardından yapılan dualarla program sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300