banner1365

banner1345

Cumhurbaşkanı Erdoğan eğitim çalışanlarıyla bir arada

banner1357

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da eğitim çalışanlarıyla iftar programında konuştu.

GÜNCEL 22.05.2019, 22:16 22.05.2019, 22:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan eğitim çalışanlarıyla bir arada
banner1353

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

"Bu mübarek günlerde duamız Yemenli, Filistinli, Arakanlı, Afkanistalı kardeşlerimizleridir. "

"Eğitim istikbalimizi üzerine inşa ettiğimiz ana sütundur."

"Son 17 yıldır eğitim öğretimi en öncelikli gündem maddemiz yaptık. Bütçede aslan payını daima eğitime verdik. "

"Eğitim alanında tarihi nitelikte birçok adım attık. Derslik başına düşen ortalama öğrenci sayısını 30'lu rakamlara çektik. 632 bine yakın yeni öğretmen ataması yaptık. 302 binin üzerinde derslik açtık."

"Meseleye objektif kriterlere yaklaşan herkes ülkemizin eğitimde kat ettiği mesafeyi kabul ediyor."

"Eğitimde eksiklerimiz elbette var. Eğitim sürekli yenilik, yenilenme gerektirir. Hiçbir ülke her şeyi bitirdim diyemez. Çünkü dinamik bir yapı var. Hükümet olarak sürekli kendimizi tartıyoruz. Bunun adı birilerinin dediği gibi eğitimi yap boz tahtasına çevirmek değildir. Eğitimde mükemmele ulaşma çabası eleştirilecek yenilecek bir tavır değil, alkışlanacak bir tavırdır."

"Artık daha büyük hamleler yapmak için elverişli bir zemine sahibiz. Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanlığımızca açıklanan reformun kıymetli bir adım olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki dönem boyunca uzmanlar paketi tespit ve fikirlerini dile getireceklerdir. Varsa paketin eksiklikleri giderilecek, daha da iyileştirilmesi mümkün olacaktır." 

"Samimi bir uyarıda bulunmak istiyorum. Meseleyi ideolojik seviyeye çekmek yapıcı olmak yerine yıkıcı olmak kimseye bir yarar sağlamaz. Yalan yanlış bilgilerle milletimizin aklını bulandırmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. "

"Elinde çekiç olan her şeyi çivi olarak görür. Bunlar da her projeye saldırmayı bir marifet zannediyor." 

"Biz size inanıyoruz. Evlatlarımız için ne iyiyse ne doğru ise hangi program faydalı ise onu hayata geçirmenin gayreti içinde olacağız. Biz ilk emri 'Oku' olan bir dinin mensuplarıyız. Bizler bana bir harf öğretinin 40 yıl kölesi olurum diyen bir medeniyetin mirasçısıyız."

"Sizler gerçekten kutsal bir mesleği icra ediyorsunuz. Öğretmenlik maddi karşılığından ziyade manevi hazzı dolayısıyla yapılan bir meslektir. Hepimizin hayatında unutulmaz izler bırakmış bir öğretmen muhakkak vardır." 

"Şiddetin özendirildiği diziler, filmler, sanal oyunlar gençlerimizin zihin kodlarını tahrip ediyor."

"Türkiye Cumhurbaşkanı olarak öğretmenlerimize yönelik şiddeti asla tasvip etmediğimi altını çizerek ifade etmek istiyorum." 

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16