ÇOMÜ'de farkındalık ağacı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencileri, yerleşke içindeki bir ağacı, meme kanserine dikkat çekmek için "farkındalık ağacı" seçti.ÇOMÜ Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden oluşan Kanser Savaş...

ÇOMÜ'de farkındalık ağacı
banner1314
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencileri, yerleşke içindeki bir ağacı, meme kanserine dikkat çekmek için "farkındalık ağacı" seçti.

ÇOMÜ Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden oluşan Kanser Savaş Topluluğu, “Meme kanserinin farkındayım, korkmuyorum” sloganıyla Terzioğlu Yerleşkesi içinde bulunan ÖSEM önünde farkındalık ağacı yaptı. Balonların asıldığı ağaca, "Meme Kanserine Erken Teşhis Hayat Kurtarır, Meme Kanserinden Korkmuyorum! Farkındayım" yazılı pankartlar da asıldı. Kadınların 20 yaşından itibaren kendi kendine meme muayenesi yapması için düzenlenen etkinlikte, düzenli sağlık kontrolü yaptırılması da istendi. Ağacın çevresinde el ele tutuşarak halka oluşturan öğrenciler, 40 yaşından sonra mammografi çektirilmesi gerektiğini hatırlattı. Topluluk ayrıca kanserden korunmak için taze organik ve lifli gıdalar, spor, stresle başetme düzeylerinin artırılması konusunda da mesajlar verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308