banner1320

CHP'nin ilçe binasına saldırı

Kayseri'de CHP Kocasinan ilçe binasına camları kırarak giren kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin içerideki malzemelere zarar verdiği öğrenildi. Olaya ilişkin 1 kişi gözaltına alındı.

CHP'nin ilçe binasına saldırı
banner1314

Kayseri'nin Sahabiye mahallesinde CHP il binası altında yer alan Kocasinan ilçe binasına dün saat 21.00 sıralarında saldırı gerçekleşti. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından, ilçe binasının camlarını kırarak içeri girdi. Saldırıyı gerçekleştiren zanlının içeride yazıcılara, masalara, duvarlara, asılı fotoğraflara, masalara, bilgisayarlara zarar verdiği bildirildi.

CHP İl Başkanı Ümit Özer, parti çalışmaları için Ankara'ya gittiği sırada olayın haberi verildiğini ve yoldan döndüğünü söyleyerek "Güvenlik kamerası görüntülerine göre dün akşam saat 21.00'de saldırgan ilçe teşkilatımıza camları kırarak giriyor ve tüm elektronik eşyalara, etrafa, mutfağa zarar veriyorlar. Polis şu an araştırıyor. Bu hain saldırıyı nefretle kınıyoruz. Hiçbir alçaklık bizi ilkelerimizden, mücadelemizde geri döndüremeyecek. Sonuna kadar halkımız için, ülkemiz için mücadeleye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, saldırı olayından sonra harekete geçen polis, Özgür T.'yi gözaltına aldı. Psikolojik sorunları olduğu ve madde kullandığı öne sürülen zanlıya dair soruşturma sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300