banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Cami'ye bir saldırı daha!

İngiltere'nin başkenti Londra’da bir grup, cami önünde bekleyen Müslüman bir gruba çekiç ve sopalarla saldırırken, saldırganlar araçla kaçtı. Cemaat üyelerinden biri ise aracın üzerine çıkarak kaçışlarına engel olmaya çalıştı.

GÜNCEL 16.03.2019, 09:56
Cami'ye bir saldırı daha!

Londra polisi, İngiltere'nin başkenti Londra’da Cannon Caddesi üzerinde bulunan Ashaadibi Mescidi ve Toplum Merkezi önünde Cuma namazı için bekleyenlere 20’li yaşlarda bir grubun saldırdığını belirtti.

Yerel saatle 13.00 sıralarında gerçekleşen saldırıda, saldırganlar çekiç ve sopalarla gruba saldırırken, İslam karşıtı sloganlar atan ve küfürler yağdıran grup saldırıdan hemen sonra araçlarına binerek kaçmak istedi. Polisi arayan ve durumu bildiren cemaat ise grubun kaçışına engel olmaya çalışırken, bir cemaat üyesi aracın üzerine çıkarak saldırganları kaçmasını engellemeye çalıştı ancak başarılı olamadı.

YARALILARININ TEDAVİSİ SÜRÜYOR

ingiltere polisi, saldırıya uğrayanlar arasında 27 yaşındaki bir kişinin başından yaralandığını ve olay yerinden arkadaşları tarafından götürüldüğünü; hastanede ise tedavisinin sürdüğünü duyurdu.

Polis, saldırısı sonrası kaçan grubun, kendi araçlarına binerek kaçtıklarını; arama çalışmalarının ise sürdüğü belirtildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!