banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Cami katliamında dikkat çeken detay!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan AB raporunda Ayasofya'nın camiye dönüştülemeyeceği belirtilirken, bugün Yeni Zelanda saldırganının, Türkiye ve Ayasofya'yı tehdit ettiği cümlelerin ortaya çıkması, dün de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu'nun İstanbul ile alakalı bir açıklama yapmış olması kafalarda soru işareti yarattı.

GÜNCEL 15.03.2019, 14:55
Cami katliamında dikkat çeken detay!

Avrupa Parlamentosu'nun yayınladığı AB üyelik raporunda, şu anda müze olarak kullanılan Ayasofya'nın camiye dönüştürülmemesi konusunda ifadeler yer almıştı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu da, sosyal medya hesabı Twitter'dan Türk milletini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak, "Ona, İstanbul'un adının Konstantinopol olduğunu ve Türk işgalinden önceki bin yıl boyunca Bizans İmparatorluğu'nun ve Ortodoksların başkenti olduğunu hatırlatırım. Türkler, Yunanlara, Süryanilere ve Ermenilere soykırım yaptı. Onlar etnik olarak bütün hristiyanları küçük Asya'dan (Anadolu) temizlediler" ifadelerini kullanmıştı.

YENİ ZELANDA SALDIRGANININ ORTAK İFADELERİ

Yeni Zelanda'da cuma namazı saatinde, iki camiye saldırı düzenlendi. Saldırganlardan birinin yayınladığı manifestoda, Türk vatandaşları için tehdit cümleleri kullanıldı. ,

O cümlelerden bazıları ise şunlar: "Boğaz'ın Doğu yakasında topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz. Orada size zarar gelmeyecek. Ama Boğaz'ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak".

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!