Bursa’nın hedefi yılda 5 milyon turist

Bursa’da, 38.Turizm Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kültür Turizm Müdürü Ahmet Gedik, Bursa’da 5 milyon turist ağırlamayı hedeflediklerini söyledi.     Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen...

Bursa’nın hedefi yılda 5 milyon turist
banner1314
Bursa’da, 38.Turizm Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kültür Turizm Müdürü Ahmet Gedik, Bursa’da 5 milyon turist ağırlamayı hedeflediklerini söyledi.

    Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Tophane’de Saltanat Kapı önünden Yeşil Türbe’ye kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşe turizm otelcilik öğrencilerinin yanı sıra vatandaşlar da ilgi gösterdi. Güzergah boyunca mehter takımı ve kılıç kalkan ekipleri gösteri sundu.

    Heykel’de Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından yoluna devam eden yürüyüş, Yeşil Türbe önünde sona erdi. Burada, Bando ve Mehter Takımı konserlerinin yanı sıra, 1326 Osmanlı kılıç-kalkan ekibi gösteri sundu. Ayrıca halk oyunları ve Turizm otelcilik liselerinin defilesi ilgiyle izlendi.

    Kültür Turizm Müdürü Ahmet Gedik, bir hafta boyunca şehir gelende çeşitli etkinlikler yaparak Turizm Haftası'nı kutlayacaklarını söyledi. Bursa’ya gelen turist sayısında düzenli bir artış olduğunu dile getiren Gedik, 2023 yılına kadar 5 milyon turiste şehirde ağırlamak istediklerini kaydetti. Geçen sene 2 milyon civarında yerli turist, 750 bine yakın da yabancı turist geldiğini dile getiren Gedik, önceki yıllarda Almanya’dan çok turist geldiğini, son 2 yıldır ise Arap turistlerin yoğunlukta olduğunu sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300