Hilas Otel

Çelik İnşaat

Bu işi yapan köşeyi döndü!

Kış aylarında yaşayan soğuk algınlığında ve daha birçok hastalığın dermanı ıhlamurun kilogram fiyatı 200 lirayı bulurken, ıhlamur satışı yapan esnafında yüzü güldü.

Nezle ve gribe yakalandığımızda yıllardır elimizin ilk uzandığı ıhlamura olan yoğın rabet esnafın yüzünü güldürdü.Ihlamurun 50 gramlık paketleri aktarlarda 5 liraya satılırken, sadece çiçeğinin kilosu 200 liraya müşteri bulmakta.


YAZ AYLARINDA YOĞUN TALEP
Eskişehir'de uzun yıllardır aktarlık yapan Halil Ertaş, "Ihlamur, bir kış ürünü olması sebebiyle nezle ve gribin tek ilacıdır. Kışın bunlar bir ve iki sefer kaynatılır. Limon ilave edilerek içilir. Yaprak ve çiçeğin karışım kilosu şuan 100 lira. Sadece çiçeğin kilosu da 200 lira. Biz bunları 50 gramlık paketlere koyuyoruz, 5 liraya satıyoruz. Müşterilerin inanılmaz bir ilgisi var. Günde 20 paketten aşağı satmıyoruz. Yetiştirmekte zorlanıyoruz desek, yeridir. Her gün ıhlamur soruyorlar. Yaza kadar satışların bu şekilde devam etmesini ön görüyoruz. Yazın hiç satış olmuyor. Kışın da ürün yetiştiremiyoruz. Bu yaz ürünü değil, kış ürünü çünkü. Kışın satışlar artıyor. Aralıktan beri ıhlamur satışları yüzümüzü güldürüyor" açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312