Bu hayvanlar neden öldü? Bakanlıktan açıklama geldi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, Ankara'da 21'i ölü, 32'si canlı Çinçilla tavşanının bulunduğu ve olayla alakalı araştırmaların devam ettiği belirtildi.

Bu hayvanlar neden öldü? Bakanlıktan açıklama geldi
banner1314

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ankara'nın Altındağ ilçesindeki bir ağaçlandırma alanında 21'i ölü, 32'si canlı Çinçilla cinsi tavşan bulunduğu ve olayın faillerinin bulunması için Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün araştırmalarının devam ettiği belirtildi.

Ölen hayvanlardan 2'sinin Altındağ Belediyesi ekiplerince otopsi için Bakanlığa bağlı Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsüne gönderildiği söylenen açıklamada, Güney Amerika kökenli Çinçilla tavşanının Türkiye'de doğal olarak bulunduğu da söylendi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ankara'nın Altındağ ilçesindeki bir ağaçlandırma alanında 21'i ölü, 32'si canlı Çinçilla cinsi tavşan bulunduğu ve olayın faillerinin bulunması için Ankara Emniyet Müdürlüğünün araştırmalarının devam ettiği ifade edildi. Ölen hayvanlardan 2'sinin Altındağ Belediyesi ekipleri tarafından otopsi için Bakanlığa bağlı Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsüne gönderildiği belirtilen açıklamada, Güney Amerika kökenli Çinçilla tavşanının Türkiye'de doğal olarak bulunduğu da kaydedildi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300