banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Belediye başkanı 'sabotaj' dedi

banner1475

Tuzla'da ağır koku nedeniyle mahalleli panik yaşadı. Ekiplerin incelemeleri devam ederken Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı,sabotaj şüphesi olabileceğini söyledi.

GÜNCEL 26.02.2019, 12:06
Belediye başkanı 'sabotaj' dedi
banner1353
banner1375

Tuzla'da, İçmeler Mahallesi Tuzla Devlet Hastanesi yakınlarında kaynağı henüz tespit edilemeyen yoğun koku paniğe sebep oldu.

Kokuyla alakalı olarak ihbarla beraber olay yerine İGDAŞ, itfaiye, zabıta ve polis ekipleri gönderildi. Bazı cihazlarla rögarlarda ve değişik noktalardan ölçümler gerçekleştirildi. 

Ekiplerin söz konusu kokunun kaynağına ilişkin çalışmaları devam ediyor. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Tuzla'daki kokuyla alakalı olarak, "Çevreyi kasten kirletme" suçundan soruşturma başlatıldı. 

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, CNN TÜRK canlı yayınında şöyle ifadelerde bulundu:

"Bugünkü bu hadise çok ilginç bir hadise. Emniyet yetkilileriyle, valilikle, AFAD yetkilileriyle görüştük. Çok ilginç, rögar kapağının açılıp herhangi bir yerde; Moda'da da Üsküdar'da da olabilecek rögar kapağının açılıp dökülen madde olduğu düşünülüyor. Maddenin ne olduğuna dair araştırma yapılıyor. Araştırılıyor ve şu ana kadar üç kişi devlet hastanesiyle başhekimimizle görüştük, ayakta tedavi ile görüştük.

İşin müsebbipleri aranıyor. Mahalleyi bile kapsamadığı için, bir vidanjör ve kimyasal döküm olmadığını; lokal bir hadise olduğunu ve özellikle de birilerinin bir sabotaj gibi olabileceği şüphesi bile uyanabiliyor insanın kafasında."

ÖĞRENCİLER EVLERİNE GÖNDERİLDİ

Diğer yandan Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu koku sebebiyle boşaltıldı. Öğrencilerin rahatsızlık hissetmesiyle beraber okul yönetiminin öğrencileri evlerine gönderdiği ifade edildi.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 25 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:52
İkindi 15:25
Akşam 17:49
Yatsı 19:12