banner1365

banner1345

Başkan Sözlü’den Güler Sabancı’ya Adana’ya yatırım daveti

banner1357

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sabancıları Adana’ya daha fazla yatırım yapmaya çağırdı. Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin açılışına katılmak üzere Adana’ya gelen...

GÜNCEL 15.04.2014, 15:05
Başkan Sözlü’den Güler Sabancı’ya Adana’ya yatırım daveti
banner1353
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sabancıları Adana’ya daha fazla yatırım yapmaya çağırdı.

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin açılışına katılmak üzere Adana’ya gelen Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Sabancı’dan Adana’ya daha fazla ilgi göstermelerini isteyen Hüseyin Sözlü, “Her çiçek kendi ikliminde güzel açar, Sabancıların iklimi de Adana’dır.” diye konuştu.

Hüseyin Sözlü, Sabancı Ailesini Adana’da daha sık görmek istediklerini belirterek, TEDAŞ’la elektrik dağıtım işinin üstlenilmesi, Tufanbeyli’de enerji santralleri inşa edilmesi gibi faaliyetlerin memnuniyet verici olduğunu, fakat yeni yatırımlar beklediklerini ifade etti. Hüseyin Sözlü, “Yeni yatırımlar için her türlü desteği vermeye hazırız. Sabancı Ailesi’nin Adana için önemi büyük. Aile her ne kadar son dönemde yeni enerji yatırımlarıyla kendisini bölgede hissettirse de, kendilerini yeni sanayi yatırımlarıyla da Adana’da görmek istiyoruz. Adana’nın bütün değerlerine sahip çıkmak istiyoruz ve Sabancı Ailesi Adana için çok önemli bir aktör. Sabancı Ailesinin zamanında Adana’da bir şeylere kırıldığını düşünüyorum. Kırgınlıklarınızı telafi etmek istiyoruz. Memleketimizin zenginlerinin serveti milli servetimizdir. Belediye Başkanı seçildikten sonra halka hitaben yaptığım ilk konuşmada, başta Sabancı Ailesi olmak üzere, iş dünyasını Adana’da görmek istediğimi ve yatırım yapmak isteyenlerin önünü açacağımı söyledim. Adana son dönemde ivme kaybetti. Desteğinizi istiyoruz. Sabancı Üniversitesi’nin Adana’da eğitim vermesini arzu ediyoruz. Yükte hafif pahada ağır üretimlerinizi Adana’da gerçekleştirmenizi bekliyoruz. Adanalı, Sabancı Ailesini seviyor ve daha çok görmek istiyor. Bunlarla ilgili sadece MHP olarak değil, belediye meclisinde görev yapan diğer siyasi partilere mensup arkadaşlarımızla birlikte hareket etme kararlılığındayız.” dedi.

NİTELİKLİ TURİZM BÖLGESİ OLUŞTURULACAK
Adana’nın turizm değerlerine ve bu konuda yapmak istediklerine de değinen Hüseyin Sözlü şöyle devam etti: “Karataş’taki antik kent Magarsus ve Yumurtalık’taki tarihi kalıntılarda yapılacak kazıları destekleyeceğiz. Üniversitemizin buralarda yaptığı araştırma ve kazıları derinleştirmesi için gerekeni yapacağız. Tarihi kalıntılarımızın Efes Antik Kenti’nden daha değersiz olduğunu düşünmüyorum. Sahil şeridimizi geliştirirken Antalya’da yapılan betonlaşma hatasını tekrarlamadan hareket edeceğiz. Böylece nitelikli turizm bölgesi oluşturmayı planlıyoruz.”

YENİ DÖNEM VE BİRLİKTE YENİ İŞLER YAPMA ZAMANI
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da Hüseyin Sözlü’yü genç, bilgili, donanımlı ve heyecanlı görmekten Adana adına çok memnun olduğunu kaydetti. Güler Sabancı, “Hüseyin Sözlü Başkanın başarılı olacağına inanıyorum. Bizim Adana’ya bakışımız, ilgimiz hiç değişmedi. Şimdi yeni bir dönem başladı ve birlikte yeni bir şeyler yapabiliriz. Adana potansiyeli yüksek, zenginlikleri fazla olan bir şehir. Yapılacak çok iş var. TEDAŞ’la birlikte Çukurova’da elektriği dağıtmaya biz başladık. Rahmetli Sakıp Sabancı bunu görse çok memnun olurdu. Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin 16. kez düzenlenmesi de ayrı bir gurur kaynağı bizim için. Adana’da bir festival varsa, halkın bunu hissetmesini istedik ve açılışın nehir üzerindeki sıra dışı gösterilerle renklenmesini arzu ettik.” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner1363
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:48
Öğle 12:24
İkindi 15:21
Akşam 17:51
Yatsı 19:11