'Başkan Görmez, yaşlı vatandaştan konuşma bitimine kadar haberdar olmadı'

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Başkan Mehmet Görmez’in Kutlu Doğum Haftası programında, 96 yaşındaki Mustafa Cabir'in karga tulumba salondan çıkarılmasından, konuşma bitene kadar haberdar olmadığını açıkladı. DİB, Başkan Görmez’in...

'Başkan Görmez, yaşlı vatandaştan konuşma bitimine kadar haberdar olmadı'
banner1314
Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Başkan Mehmet Görmez’in Kutlu Doğum Haftası programında, 96 yaşındaki Mustafa Cabir'in karga tulumba salondan çıkarılmasından, konuşma bitene kadar haberdar olmadığını açıkladı. DİB, Başkan Görmez’in daha sonra yaşlı dedeyi evinde ziyaret ettiğini bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Rize’de Başkan Mehmet Görmez’in Kutlu Doğum Haftası programında konuşurken, "Bunun dediklerine inanmayın. Gavurdur" diyen yaşlı vatandaşın karga tulumba salon dışına çıkarılmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. DİB’den yapılan açıklama şöyle: “Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Rize’de düzenlenen bir etkinliğe katılan Sayın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in konuşmaya başladığı sırada yaşlı bir vatandaşın yüksek sesle bir şeyler söylemesi üzerine söz konusu şahıs salonda bulunan güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarılmış, bu esnada hoş olmayan ve hiçbir surette tasvip edilemeyecek üzücü görüntüler ortaya çıkmıştır. Konuşma bitimine kadar olaydan haberi olmayan Sayın Başkanımız, konunun kendisine iletilmesinin ardından duyduğu büyük üzüntüyü paylaşmak için isminin Mustafa Cabir olduğu öğrenilen vatandaşın Kalkandelen’de bulunan evine ziyarette bulunmuş ve yaşanan bu üzücü olaydan dolayı güvenlik güçleri adına kendisinden özür dilemiştir. Sayın Başkanımızın bugüne kadar “yaşlılarla ve yaşlılara saygıyla” ilgili her platformda dillendirdiği söylemi apaçık ortadayken gerçekleşen bu üzücü olayın Hz. Peygamber’in doğumunun 1443. yılının idrak edildiği Kutlu Doğum Haftası'nın manevi iklimine gölge düşürecek şekilde kullanılması üzüntü verici olmuştur.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300