banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Basın İlan Kurumu’nda gece yarısı flaş görevden alma

banner1357

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karacan görevden alınırken, Yakup Karacan'ın yerine Rıdvan Duran atandı.

GÜNCEL 16.08.2019, 08:40 16.08.2019, 08:46
Basın İlan Kurumu’nda gece yarısı flaş görevden alma
banner1353
banner1375

Bazı bakanlıklara ve kurumlara dair görevden alma ve atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Öte yandan, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne Bahri Kesici atanırken, 5 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de atamalar yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan Atama Kararı'na göre, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca görevden alındı ve bu suretle boşalan Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne Rıdvan Duran getirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği görevini yürütmek üzere görevlendirilen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenksu Üçer ve Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38'inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci maddesi gereğince üniversitelerdeki asli görevlerine döndürülmek üzere görevlerinden alındığı belirtildi.

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRÜ KESİCİ OLDU

Resmi Gazete'de yayımlanan Atama Kararı ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne, Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici'nin atandığı öğrenildi. Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğü'ne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Şirin Karadeniz Oran'ın atandığı bildirildi.

5 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ATAMA

Ayrıca, Atama Kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Mehmet Faruk Tekin, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Ferhat Yılmaz, Erzurum il Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Salih Kaygusuz, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Ertuğrul Tosunoğlu, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Yusuf Tüfekçi atandı.

MSB GENEL MÜDÜRLÜKLERİNDE ATAMA

Resmi Gazete'de yayımlanan Atama Kararı ile Milli Savunma Bakanlığında açık bulunan Askeri Fabrikalar Genel Müdür Yardımcılığı'na Ali Mazak, Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığı'na Cengiz Dişli, Personel Genel Müdür Yardımcılığı'na Cengiz Kahraman'ın getirildiği bildirildi.

Öte yandan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Ebubekir Gizligider atandı.

Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürü Abdülkadir Karabulut görevden alındı. Boşalan koltuğa ise Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Selami Ersen atandı.

Yorumlar (0)
banner1474
sisli
Namaz Vakti 18 Şubat 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:20
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:18
Yatsı 19:38