banner1320

Bağımsız adaydan 'seçimlerin yenilenmesi' talebi

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine bağımsız aday olarak giren ve 92 oy alan Mehmet Ali Aydoğmuş'un, "kendisine verilen oyların kasıtlı olarak başka siyasi partilere kaydedildiği" iddiasıyla seçimlerin yenilenmesine yönelik itirazda bulunduğu öğrenildi.

Bağımsız adaydan 'seçimlerin yenilenmesi' talebi
banner1314

İstanbul İl Seçim Kurulu'nun bulunduğu Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na giden Mehmet Ali Aydoğmuş'un, hazırladığı dilekçeyi Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) gönderilmek üzere il seçim kuruluna sunduğu görüldü.

"BU KARA LEKENİN SİLİNMESİ İÇİN SEÇİM TEKRARLANMALI"

Dilekçesinde, seçim tekrarının demokratik ve adaletli bir karar olmadığını savunan Aydoğmuş, "Bu seçim Türkiye'mizin tarihinde kara sayfa olarak yer almıştır. İstanbul toplumu ve gelecek nesil için, demokrasimiz ve kara lekenin silinmesi için seçimin tekrarlanması gerekmektedir." dedi.

"ALDIĞIM OYLAR BAŞKA BİR SİYASİ PARTİYE KAYDIRILDI"

Mehmet Ali Aydoğmuş, şu sözleri kullandı:

"İstanbul'daki tüm sandıklarda bana verilen oyların bir kısmı, kasıtla sandık kurulları başkanları tarafından farklı siyasi partiler adına kaydedilmiş ve sandık sonuç tutanaklarına da bu şekilde geçmiştir. 39 ilçede herhangi bir sandık tutanağı ve çetelesi verilmediği gibi itiraz süresi de bildirilmemiştir. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde aldığım oyların başka bir siyasi partiye kaydırıldığı aşikardır. Bu nedenle mağdur edilmekteyim."

Dilekçesini sunmasından sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Aydoğmuş, 31 Mart'ta 262 oy aldığını, bu seçimde ise aldığı oyların 92'ye düştüğünü ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300