banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Anaokuluna baskın

Ankara'da 3 yaş altı ruhsatı olmadığı halde bakımı üstlenilen bu yaş grubundaki çocukların, müfettiş denetiminden kaçırıldığı iddia edilen anaokuluna veliler tarafından baskın yapıldı. Veliler, çocuklarını denetimden kaçırdığı iddiasıyla anakolunun sahibi Ü.E. adlı kadına tepki gösterirken, şikayet üzerine polis ve bakanlık konuyla ilgili inceleme başlattı.

GÜNCEL 14.03.2019, 13:37
Anaokuluna baskın

Ankara'nın Eryaman ilçesinde faaliyet gösteren anaokulunda iddialara göre, 3 yaş altı ruhsat olmadığı halde bu yaş grubundaki çocukların da bakımı üstlenildi. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin denetimi öncesi, okulun sahibi Ü.E. adlı kadın, 3 yaş altındaki çocukları okuldan kaçırırken onlara ait evrakları da sakladı. Her denetim öncesi yaşanan bu olaya tepki gösteren öğretmen, çocuklar kaçırılırken fotoğraf çektiğinin fark edilmesi üzerine de işten çıkarıldı. Bu durumun üzerine öğretmen de durumu velilere söyledi.

VELİLER BASKINA GİTTİ

Veliler, dün müfettişlerin denetim yapacağı okulun önünde saklanıp beklemeye başladı. 3 yaş altı 7- 8 çocuk, iddialara göre, yangın merdiveninden çıkarılıp otomobile bindirilirken veliler de baskın yaptı.

Aracın arka koltuğundaki çocukların fotoğrafını çeken veliler, okula girip Ü.E.'ye tepki gösterirken, çocuğunun nerede olduğunu soran veli ile Ü.E. arasında tartışma ve arbede çıktı. Bir veli de yaşananları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.  Veliler polise haber verdikten sonra, polis ekipleri, okula gelerek inceleme yaptı. Emniyete giden veliler, okul sahibi hakkında şikayette bulundular. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

BAKANLIKTAN İNCELEME

Öte yandan okul yönetiminden konuyla ilgili açıklama yapılmazken, Milli Eğitim Bakanlığı ise olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!