banner1313

banner1300

banner1334

Adliyeye sevk edilen şahısın şaşırtan itirafı

İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ'da girdikleri evlerden çok sayıda ziynet eşyası, elektronik eşya ve yaklaşık olarak 100 bin TL değerinde bir otomobil çalan, 'Maskeli Beşler' adlı çeteye düzenlenen operasyonla ağır darbe indirildi. 'Maskeli Beşler' adlı çetenin bir üyesinin adliyenin önünde 'Seni seviyorum Burçin' diye bağırması şaşkınlık yarattı.

GÜNCEL 15.03.2019, 12:48
Adliyeye sevk edilen şahısın şaşırtan itirafı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde girdikleri bir evden 5 bin TL değerinde iki adet cep telefonu çalan şahıslar, aynı gün Gebze ilçesi Arapçeşme Mahallesi’ndeki bir evden de 120 TL değerinde para, elektronik eşya ve yaklaşık 100 bin TL değerinde bir otomobil çalarak kayıplara karıştı. Gelen ihbarlar üzerine Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Ekipler tarafından yapılan olaylarda iki farklı ilçedeki eve giren şahısların aynı kişiler olduğu belirlendi. 

MASKELİ BEŞLER BU SEFER YAKALANDI

Olaylarla ilgili başlatılan araştırmalarında, güvenlik kameraları incelenerek şahısların hırsızlık olayları sırasında kullandıkları aracın plakası tespit edildi. Aracın tespit edilmesiyle incelemelerini hızlandıran ekipler, şahısların 'Maskeli Beşler' isimli çetenin üyeleri olduğunu tespit etti.

Şahısların İstanbul’da olduklarını belirleyen ekipler tarafından şahıslar takibe alındı. 13 Mart’ta İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde düzenlenen operasyonda şahıslardan E.Y. (21) bir börekçide yakalandı. E.Y.’nin üzerinde yapılan aramalarda 4 cep telefonu, erkek kol saati, bir gümüş erkek yüzüğü çıktı. Daha sonra ekipler tarafından belirlenen bir adrese düzenlenen operasyonda çete lideri olduğu belirlenen M.C. (22), yakalanarak gözaltına alındı. M.C.’nin ifadesinden yola çıkılarak, B.K. (22), E.Ü. (22) isimli şahıslar da yakalandı. Şahıslardan E.Y.’nin üzerinden çıkan elektronik cihaz ve ziynet eşyalarının İstanbul’un Bakırköy ilçesinde aynı gün girdikleri bir evden çalındığı ortaya çıktı. Öte yandan, Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde de 5 evden toplam 20 bin TL değerinde soygun gerçekleştirdikleri öğrenildi. Şahısların Tekirdağ’da yaptıkları soygunlara yardım ettiği belirlenen H.C. ise Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde yakalandı.

İLAN-I AŞK ETTİ

H.C. Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesindeki işlemleri sonrasında adli mercilere sevk edilirken M.C., B.K., E.Ü. ve E.Y. isimli şahıslar Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Emniyetteki yapılan işlemlerinde şahıslardan M.C.’nin çok sayıda suç kaydı ve 4 yıl 8 ay 7 gün kesilmiş hapis cezasının olduğu, B.K.’nın hırsızlıktan 22 adet suç kaydı ve 11 yıl 15 gün kesilmiş hapis cezasının olduğu, E.Ü.’nün 5 hırsızlıktan 41 adet suç kaydı ve 5 yıl kesilmiş hapis cezasının olduğu, E.Y.’nin ise 3 yıl 4 ay 10 gün kesilmiş hapis cezasının olduğu belirlendi. Emniyetteki işlemleri sonrasında şahıslar adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şahıslardan B.K. kendisini görüntülemek isteyen basın mensuplarına “Buradan bir şey söyleyebiliyor muyuz?” deyip, “Seni seviyorum Burçin” diye bağırdı.

HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Şahısların hırsızlık anları güvenlik kamerasına yansırken, saniye saniye kaydedilmiş olayda şahısların yüzlerini aklamaya çalışarak bir eve girdikleri görülüyor. Maskeli Beşler'in, girdikleri evden çaldıkları bir televizyonla koşarak olay yerinden uzaklaştığı da görüldü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!