banner1320

Onlarca kişi hastaneye başvurmuştu:  Korkutan haber geldi

Gümüşhane'nin merkeze bağlı Dibekli köyünde zehirlenme şüphesiyle hastaneye başcuran 138 kişiden, sadece 1 hastanın tedavisine devam edildiği aktarıldı.

Onlarca kişi hastaneye başvurmuştu:  Korkutan haber geldi
banner1314

Merkeze 10 kilometre uzaklıktaki Dibekli kyünde önceki günden itibaren birçok kişi, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Hastanede tedavi altına alınan köylülerin sayısı 138'e yükseldi. 

KÖYDE SALGIN BAŞLADI

Dibekli köyü muhtarı Özer Aydurmuş, Köyde bir ishal salgını başladı ve artışla devam etti. Bu sabah itibari ile yetkililer geldi, numuneler alındı. Evdeki suları kaynatarak, içmemek kaydıyla kullanabiliyoruz. Köylülerimizi biz de bu noktada uyardık, cami hoparlörlerinden uyarılarda bulunduk. Dün yapılan tahliller neticesinde bir bakteri olduğu söylendi" şeklinde konuştu.

HERKESİ HASTANEYE TAŞIDILAR

Köy sakinlerinden Alaattin Demir ise, "Her şey bir sancıyla başladı, karın ağrısı ve ishal ile devam etti. Allah'tan o gece köyde çok araba vardı, herkesi hastaneye taşıdılar. İnsanların bir bölümü iyileşti, bir bölümü de hala rahatsız. Ben dün sabah iyiydim, ama bugün yine fenalaştım. Yetkililer geldi, bugün incelemelerde bulundu. Buradaki sulardan numuneler aldı" dedi.

138 KİŞİ HASTANEYE BAŞVURDU

Gümüşhane Valiliği konuyla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

Valiliğin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Diğer kaynak ana su deposuna verilerek süper klorlamaya tabi tutuldu ve daha sonra otomatik klorlama cihazı devreye sokuldu. Aynı zamanda özel idare ekiplerince sondaj kuyusunun kirlenme sebebi tespit edildi, temizleme çalışmalarına başlandı. Beraberinde diğer su kaynağının kaptaj temizliği ve güvenliği çalışmalarına devam edildi. Ayrıca köy çeşmelerinden içilebilir olanlar ile şebeke suyunun kaynatılıp soğutularak kullanılması hususunda halkın bilgilendirilmesi sağlandı.

Hastanemize başvuran toplam hasta sayısı 138 olup, bunların bir kişisi yatarak tedaviye alındı, diğer hastaların tedavileri ayaktan düzenlenerek taburcu edilmesi sağlandı"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300