banner1571

banner1567

banner1575

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Gülsan Sanayi esnafı o planı bekliyor! 'Esnaf kaderine bırakılmasın'

SAMSUN 15.01.2021, 14:08

Gülsan Sanayi esnafı o planı bekliyor!  Samsun Gülsan Sanayi esnafının birçoğu Toybelen'de yapılan yeni sanayi için dükkan fiyatlarının düşeceğinden umutlu olduklarını belirtti 

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Gülsan Sanayi esnafının birçoğu Toybelen Sanayi Sitesi için belirlenen dükkan fiyatların düşmesini ve iş yeri sahibi olabilmek için uygun ödeme planlarını beklediklerini ifade etti.

BÖYLE ZOR ÖDENİR
Mustafa ALTIKATOĞLU: Sanayi esnafı için yapılacak güzellikler bekliyoruz. Bize uygun fiyatlarla dükkan verileceği söylendi. Ancak bu fiyatlara mülk sahibi olmamız mümkün değil. Hangi esnaf bu fiyatları ödeyebilir? Bunun altından kalkamayız.

ÜZÜLEN HEP ESNAF 
Aydın BİLEVCİ: Burada herkesin durumu belli. Esnafın durumunun ne olacağını çok merak ediyorum. Bu fiyatlar en fazla ne kadar inebilir ki? İndirdiği fiyatlar da bizim için yeterli olmayacaktır. Yine üzülen taraf esnaf olacaktır.

UMUT HER ZAMAN VAR
Süleyman DEMİR: Bu paralara yeni sanayi sitesinden dükkan alamayız. Önümüze makul fiyatlar sunulursa oraya geçebiliriz. Bizim yararımıza bir karar çıkarmak istiyorlarsa, kira öder gibi taksit ödetmeleri ve bu sayede oradan mülk sahibi yaparlar. Umut her zaman vardır. Hükümet bu konuyla el uzatırsa mutlaka bir şeyler olur diye düşünüyorum. Buradaki esnafı kaderlerine bırakırlarsa yine üzülen biz oluruz.

BUNU BEKLEMİYORDUK
Yusuf KUTLUAY: Bizim beklediğimiz fiyatların çok yukarısında bir ücret çıktı. 600 metrekare dükkan düşünürken, şimdi 200 metrekare dükkanı alsak mı almasak mı? diye düşünüyoruz. İnşallah sesimizi duyarlar. Bize yardımcı olurlarsa çok seviniriz. 

FİYATLAR ÇOK YÜKSEK
Mansur KAHRAMAN: Tek sıkıntımız fiyatların çok yüksek olması. Fiyatların düşmesini istiyoruz. Ancak bu şekilde rahatlarız.  Henüz bu konuda bir gelişme yok. İlerideki süreçte olacağını umut ediyorum. 

ÖDEME PLANI YAPILMALI
Sezai İLHAN: Fiyatlar yüksek olduğu için bizim oradan dükkan alma şansımız yok. Oradaki dükkan 200 metrekare ve 875 bin lira. Bunu nasıl ödeyeceğiz? Birçok beklentimiz var ve bu hükümetten değil. Öncelikle insanların kazançlarını hesaplamaları gerekiyor ki ona göre dükkan veya ödeme planı değerlendirmesi yapılmalı.

UMARIM İYİ OLUR
Halit YANİÇÜN: Toybelen’de yapılan sanayi sitesinin kirasını kimse ödeyemez. Biz buraya bin lira kira veriyoruz. Oraya gidince çalışmadan üç bin liralık taksit ödeyeceğiz. Sanayi halkı bu parayı nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Zamanında buraya yapılan dükkanları Almanlara sattılar. Toybelen’e yapılan sanayiyi kime satacaklar bilmiyoruz. Umarım bizim için her şey iyi olur.

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

Yorumlar (0)