Altın son dönemlerde en çok konuşulan finansal araçlarından olmayı sürdürüyor. Bir anda yükseliş trendine girebilen altın aynı şekilde bir anda da düşüş trendine girebiliyor.  Altın fiyatları ile alakalı olarak en dikkat çeken açıklamalar ise yine kuyumculardan geldi.

''ALTIN UZUN SOLUKLU YATIRIMDIR''

Altın yatırımcısının bir süre beklemesi gerektiğini söyleyen kuyumcu esnafı Besim Çolak, “Altın yatırımı bilindiği gibi uzun soluklu yatırımlardır.Uzun vadeli altın yatırımı yapıp da zarar ettiğini dünyada kimse iddia edemez. Altın sürekli fiyatını yükseltir. 

BEKLEYİN UYARISI

Ancak her piyasada olduğu gibi altın piyasasında da inişli çıkışlı fiyatlamalar olabilir. Bunun için de altın yatırımcısı ani kararlar vermemeli. Kısa vadeli altın yatırımı yapıp para kazanma çabası içinde olanlar boşa uğraşırlar. O yüzden biz bekleyin diyoruz.” dedi.

''DÜŞÜŞ ALIM FIRSATIDIR''

Altın fiyatlarında her gerilemenin alım fırsatı olduğunu söyleyen Besim Çolak, “Altın fiyatlarında her düşüşü alım fırsatı olarak söylüyoruz. 

GRAM ALTIN FİYAT BEKLENTİSİ

Gram altın için fiyat tahmini yapan Besim Çolak, “Gram altında 2.740 TL fiyatını görmüştük. Altın düştüğü yere yeniden yükselecek ve orada da kalmayacak daha üst seviyelere ulaşacak.

3300 TL OLACAK

Gram altın için yıl sonu fiyat beklentimiz 3.300 TL’dir.  Bugün altın alanlar yıl sonunda elde edecekleri kazancı hesapladıklarında ne kadar iyi bir iş yaptıklarını o zaman görecekler.” şeklinde konuştu.

Bedelli askerliğe yeni zam kapıda! İşte tarih Bedelli askerliğe yeni zam kapıda! İşte tarih

aydınlık

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Rahşan Çelik