Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu’dan Önemli Açıklama “Karar Değişti, Muafiyet Kaldırıldı”

Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu dan Önemli Açıklama Karar Değişti, Muafiyet Kaldırıldı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu’dan Önemli Açıklama “Karar Değişti, Muafiyet Kaldırıldı”  XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu, tam kapanma sürecinde optisyen ve gözlükçülerin kapalı olacağını belirtti.

XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu, tam kapanma sürecinde önceden alınan saat 10.00 ile 17.00 arası açık olma kararının iptal edildiğini, optisyen ve gözlükçülerin tam kapanma sürecinde hizmet veremeyeceğini açıkladı.
KARAR DEĞİŞTİ
Geçtiğimiz günlerde Samsun Medya Grubu’na açıklamalarda bulunan XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu, tam kapanma sürecinde İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge doğrultusunda pazar günü ve bayram tatili hariç diğer günler saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında açık olacağını açıklamıştı.Ancak Başkan Mutlu alınan son karar ile optisyenlik müesseselerindeki muafiyetin kaldırıldığını söyledi.

HİZMET KAPANMADAN SONRA
Başkan Mutlu bu nedenle vatandaşlara tam kapanma sürecinden sonra hizmet vermeyi sürdüreceklerini odaya kayıtlı üyelerin ise bu yeni alınan karara riayet etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

MUAFİYET KALDIRILDI
Sağlık Bakanlığı`na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Kovid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte
Koronavirüs (Kovid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla yeni tedbirlerin alınması gerekmiş, bu çerçevede 26.04.2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda; 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma kararı alınmıştır.
27/4/2021 tarihli ve 89780865-153-7576 sayılı İçişleri Bakanlığının yazısı ile tam gün sokağa
çıkma kısıtlaması uygulanacak olan tam kapanma döneminde ilaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyet yürüten iş yerleri ile buralarda çalışanlar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmuşlardır. Bu doğrultuda, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde optisyenlik müesseseleri, işitme cihazı merkezleri ile ısmarlama protez ve ortez merkezlerinin 10:00-17:00 saatleri arasında faaliyet
gösterebilecekleri mütalaası ilgi (a) ve (b) sayılı yazılarımızla belirtilmiş idi.Ancak bulaşın engellenmesi hususunda sahada yaşanan sorunlar nedeni ile optisyenlik müesseseleri ve işitme cihazı satış ve uygulama merkezlerinin muafiyetinin kaldırılması zorunlu hale gelmiştir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir