doğa calven cemre
       
5s dikey arslan Mega Halı

Gözler Kabinede!Maskelere Veda Edecek Miyiz?

kabine toplantısı 21 haziran1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözler Kabinede!Maskelere Veda Edecek Miyiz? Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplacak kabinede koronavirüs salgınında özellikle maske yasağı ve pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı merak ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak Kabine’de pandemi ile mücadele kapsamında alınan ve halen devam eden kısıtlamalar masaya yatırılacak. Koronavirüste pandemi kısıtlamalarının kaldırılması için gözler bugün yapılacak Kabine toplantısında olacak.

BAŞKAN ERDOĞAN SAATLER SONRA AÇIKLAMA YAPACAK

Kısıtlamalar ve yeni normalleşmenin ikinci kademesi için önümüzdeki sürecin şekilleneceği kabine toplantısının gerçekleşeceği kritik günde toplantının bitmesi ile birlikte gözler kameraların karşısına geçecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da olacak. Bakanlar Kurulu’na başkanlık edecek olan Erdoğan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sunumu sonrasında kabinenin pandemiye dair alacağı kararları Tüm Türkiye’ye ilan edecek.

PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI KALDIRILACAK MI?

1 Haziran’da yürürlüğe giren kademeli normalleşme ile sokağa çıkma kısıtlaması saat 22’den sonra olacak şekilde düzenlenmiş, Pazar günleri ise tamamen kısıtlama kapsamında kalmıştı. Pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasının devam edip etmeyeceği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından yapacağı açıklamayla belli olacak.

HAFTA İÇİ AKŞAM KISITLAMASI ESNETİLECEK
Hafta içi saat 22’den sonra olan kısıtlama ya 24’e çekilecek ya da tamamen kaldırılması bekleniyor.

RESTORAN VE AVMLER İÇİN SAAT DÜZENLEMESİ

Restoran, AVM, cafe ve mağazaların normal çalışma saatlerine dönmesi bekleniyor. Ayrıca uzmanlar yeni varyantlara işaret ederek kitle bağışıklığı sağlanana kadar yasaklar kalksa bile kişisel tedbirleri elden bırakmama uyarısı yapıyor.

MASKE ZORUNLULUĞU KALKACAK MI?

Artan aşılamayla birlikte açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması da gündeme geldi. Kabine Toplantısı’nda bu konunun da gündeme gelmesi bekleniyor.

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir