doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Gözler Kabine Toplantısında!

Gözler-Kabine-Toplantısında!
Daha Fazla Göster

Gözler Kabine Toplantısında! Asgari ücret görüşmeleri öncesinde son kabine toplantısı bugün toplanıyor. Milyonların gözü kritik toplantıya çevrildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün kabine toplanıyor. Kabinenin en önemli gündem maddesi ise milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret zammı olacak.

Kabine, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Beştepe’de gerçekleşecek toplantı saat 15.00’te başlayacak.

ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ ÖNCESİ SON KABİNE

Kabinenin en önemli gündem maddesi milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücret zammı olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in toplantıda asgari ücret konusunda bir sunum yapması bekleniyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu öncesinde toplanacak son kabinede asgari ücretin enflasyon oranı üzerinde arttırılması, işveren üzerindeki gelir vergisi yükünün azaltılması gibi alternatifli formüller üzerinde duruluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret ve faiz kararı açıklaması

“DAR GELİRLİLERİN ÜZERİNDEKİ YÜKÜ HAFİFLETECEĞİZ”

Asgari ücrete ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asgari ücrette dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz. Biz faiz belasını milletimizin sırtından kaldıracağız. Faize milletimize ezdirmeyeceğiz. Ben görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim. Faizi savunanlarla beraber olmam.” demişti.

TOPLANTIDAKİ DİĞER KONULAR

Öte yandan kabinede koronavirüsle mücadele de ele alınacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 ile mücadelede illerin son durumu, aşılamada gelinen sürece ilişkin bilgi verecek.

Ayrıca, kabinede yüz yüze eğitim, 50 artı 1 tartışmaları, terörle mücadele, enflasyon ve kurdaki yükseliş gibi konular da ele alınacak.

CUMHURBAŞKANI AÇIKLAMA YAPACAK

Alınan kararları toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuoyuyla paylaşacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir