Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çevrildi: Bayram Tatili 9 Gün Mü Olacak? Ramazanı bitirmeye sayılı günler kala, en çok merak edilen konulardan biri Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağı oldu. İnternet kullanıcıları, "Ramazan Bayramı tatili kaç gün?", "Ramazan bayramı kaç gün", "Bayram tatili 9 gün mü olacak?" İşte detaylar...

Ramazan Bayramı için plan yapmak isteyenler, perşembe ve cuma günlerinin de resmi veya idari tatil olarak ilan edilmesini bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulması beklenen Ramazan Bayramı tatilinin Kabine Toplantısı'nda açıklanması bekleniyor. "Ramazan Bayramı" tatili kaç gün olacak?", "Ramazan Bayramı tatili 9 gün mü?"

En Güzel Cuma Mesajları 27 Mayıs Cuma En Güzel Cuma Mesajları 27 Mayıs Cuma

bayram tatili.jpg

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Recep Tayip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Toplantıda iç ve dış gündemi ile ekonomiye dair gelişmeler ele alınacak. Bunun yanı sıra Ramazan Bayramı'nın yaklaşması dolayısıyla en çok merak edilen bir diğer konu bayramın kaç gün olacağı.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı'nın ilk günü 2 mayıs Pazartesi gününe geliyor. Vatandaşların isteği bayramın 9 gün olması. Bayram tatilinin 9 gün olması için 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma günlerinin de resmi veya idari tatil edilmesi gerekiyor. Bayram tatili 9 gün olursa bu izinden yalnızca memurlar faydalanabilecek.

bayram.jpg

CUMHURBAŞKANI AÇIKLAMA YAPICAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından 'Millete Sesleniş' konuşması yapacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.