doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Gözler 1 Eylül’de! Samsun’da Hazırlıklar Başladı

samsun-balikcilik-1808
Daha Fazla Göster

Gözler 1 Eylül’de! Samsun’da Hazırlıklar Başladı Samsun Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Atıf Malkoç, bereketli bir sezon beklediklerini özellikle denizde hamsinin bol olacağını belirtti

Samsun Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Atıf Malkoç, yeni sezona hazırlandıklarını, açılışa sayılı günler kala son hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Malkoç ayrıca denizde önümüzdeki sezon hamsinin bol olacağını beklediklerini kaydetti

WhatsApp Image 2021 08 17 at 20.53.22 1 Ana Manşet

HEYECANLI BEKLEYİŞ

Denizlerde 15 Nisan’da başlayan av yasağının ardından teknelerini kıyıya çeken balıkçılar, 1 Eylül itibariyle “Vira Bismillah” demek için gün sayarken, yırtılmış ağları onarıp tekne bakımlarını yapıyor. Balıkçılar, 1 Eylül’de ağlarını mavi sulara bırakacak.

WhatsApp Image 2021 08 17 at 20.53.22 Ana Manşet

VERİLER GAYET İYİ

Yeni sezonda balık boyundan kaynaklanan avlanma yasaklarına değinen Samsun Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Atıf Malkoç, ” Malkoç, “Bu sene bereket var. Bu sene vatandaş bol bol hamsi yiyecek. Ülkemizin balında afet dertleri var. İnşallah bu sene biter de bir an evvel kurtuluruz. Geçen sene hamsi ile ilgili av yasağı vardı. Bu sene yapış da var. Verilere baktığımızda geçen senelere oranla gayet iyi görünüyor. Özellikle hamsi ve çinekopun fazla olmasını bekliyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 08 17 at 20.53.23 Ana Manşet

AŞI ÇAĞRISI

Balıkçılara koronavirüs aşısı konusunda çağrıda bulunan Başkan Malkoç, “Bütün limanlarda bize bağlı olan kooperatifler birlikleri de aynı kararı uygulayacak. Herkese söylüyoruz; lütfen aşınızı olun ve aşı olmadan denize gelmeyin. Bu hem bizim için hem kendileri için gerekiyor. Balıkçılarımız koronavirüs aşılarını olsun. Vatandaşlarımız da bol bol balık yesin” ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir