doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Gönüllü Elçiler Samsun’da Yetişiyor!

gonullu-elciler-samsunda-yetisiyor
Daha Fazla Göster

Gönüllü Elçiler Samsun’da Yetişiyor! Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, uluslararası öğrencilerin kentin tanıtılmasına büyük katkı verdiğini söyledi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, uluslararası öğrencilerin birer gönüllü elçi olarak yetiştiğini ve geriye döndüklerinde Türkiye ile kendi ülkeleri arasında dostluk köprüleri kurması anlamında çok önemli olduğuna değindi.

Vali Dağlı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Üniversitesi ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından Karadeniz Bölgesel Kalkınma ve İşbirlikleri temasıyla OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 7. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu’nun açılış törenine katıldı.

WhatsApp Image 2021 10 02 at 13.45.35 Ana Manşet

‘DOSTLUK KÖPRÜSÜ KURACAKLAR’

Samsun’un Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun Üniversitesi’yle yükseköğretimde önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden ve uluslararası öğrenci sayısı bakımından da Türkiye’de ilk sıralarda yer aldığını ifade eden Vali Dağlı, Türkiye’nin birer gönüllü elçisi olarak yetişecek ve geriye döndüklerinde Türkiye ile kendi ülkeleri arasında dostluk köprüleri kuracak olan uluslararası öğrencilerle ilgili Samsun olarak önemli çalışmalar yürüttüklerini ve bu doğrultuda valiliğin öncülüğünde üniversiteler, kamu kurumları ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Uluslararası Öğrenciler Mahalli Heyeti’ni kurduklarını ifade etti.

WhatsApp Image 2021 10 02 at 13.45.36 Ana Manşet

‘HER KONUDA YANLARINDAYIZ’

Bu heyetin en önemli misyonunun, bilgiyi yurt dışına taşımak yerine ülkemize getirecek nitelikli uluslararası öğrencileri şehre kazandırmak olduğunu ve bu doğrultuda öğrencilerin barınma, yurt, sağlık ve sosyal güvenlik gibi her konuda yardımcı olmaya yönelik görevler üstlendiğini dile getiren Vali Dağlı, uluslararası öğrencilerin dertleriyle hemhal olmaya devam edeceklerini belirterek, sempozyumun da bu bağlamda hayırlı sonuçlara vesile olması temennisinde bulundu.

WhatsApp Image 2021 10 02 at 13.45.39 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 10 02 at 13.45.37 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 10 02 at 13.45.34 Ana Manşet

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir