banner1313

banner1300

banner1334

21.07.2019, 08:23

Gitme baba!..

Bitlis'te, PKK terör örgütü tarafından EYP'nin infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Merkez İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş'un cenazesi, memleketi Samsun'un Asarcık İlçesi'nde toprağa verildi. Büşra Akkuş'un babasının tabutu götürülürken, "Baba gitme" diyerek gözyaşı dökmesi yürekleri dağladı. İşte bu söz beni çok etkiledi Büşra’nın yerine kendimi koydum ve benim dudaklarımdan da aynı sözcükler dökülünce bu başlığı koydum.

Biliyorum ki ülkemiz benim yaşımdan daha fazla süredir bölücü terör örgütü ile mücadele ediyor. Bu noktada çok canlar verdik ekonomik olarak zorlandık ama hep “vatan sağolsun” dedik…

Bu bağlamda şehit babası emekli başçavuş  Rüştü Akkuş’un (75), "Vatan sağolsun…  Keşke ben ölseydim oğlumun yerine. Allah diğer evlatlarımı korusun. Bütün çocuklarım vatana feda olsun. Yüz yüze en son bir yıl önce görüştüm. Her akşam görüntülü olarak telefonla konuşuyorduk. En son dün gece telefonla görüntülü olarak görüştüm. Vatan için ölünmedikçe bu vatan var olmaz" sözleri ne kadar anlamlı değil mi?

Dileyelim ve umalım ki bu acımız son olsun…

Ama şehit babasının düşüncesini de bir kez daha hatırlatalım: VATAN İÇİN ÖLÜNMEDİKÇE BU VATAN VAR OLMAZ…

Kalınsağlıcakla…

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!