Karadeniz'de PKK'ya ağır darbe! 

Giresun'un Espiye ilçesi Seydi Köyü yaylası kırsalında, dün güvenlik güçlerine teslim olan 'Kawa' kod adlı PKK'lı Behrüz Düdükkanlı'nın ifadeleri doğrultusunda, PKK'ya ait 4 sığınak ve 3 depo etkisiz hale getirildi. 

Karadeniz'de PKK'ya ağır darbe! 
banner1314

Giresun'un Espiye ilçesi Seydi Köyü kırsalında, İç Güvenlik Operasyonları kapsamında yapılan operasyonda teslim olan 'Kawa' kod adlı PKK'lı Behrüz Düdükkanlı, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bildiği sığınak ve depoların yerini tek tek gösterdi. 

Teröristin ifadeleri üzerine harekete geçen ekipler, Karadeniz'de PKK'ya ait 4 sığınak ile 3 depoyu etkisiz hale getirdi. Etkisiz hale getirilen depolarda 5 kişiyi yaklaşık 2 yıl boyunca idare edecek kadar yaşam malzemesi ele geçirilirken, ele geçirilen ürünlerin yayla bakkallarından çalınan ürünler olduğu tespit edildi. 

Raf ömürleri 5 yıl olan ürünler, Cumhuriyet Savcısı'nnın talimatıyla tek tek tutanak altına alınarak bakkal sahiplerine iade edildi. Örgüt içinde çözülmeler sonucunda Giresun'da son 2 yılda 3 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Aç kalacaklar’ ifadelerinin ardından yaylalardan dönerken evlerinde yaşamsal malzeme bırakmayan vatandaşların da aldıkları tedbirler sonucu örgüt üyeleri aç kaldı. Bölgede istedikleri desteği de bulamayan hainler, çaresiz kalınca teslim olmaya başladı. 

Son olarak teslim olan 'Kawa' kod adlı terörist de, yalnız kaldığını ve destek verilmediğini, uzun süredir aç ve susuz kalarak hasta olduğunu belirtmişti. 2 yıl Tunceli, 5 yıldır ise Doğu Karadeniz kırsalında olduğu belirlenen terörist Behrüz Düdükkanlı’nın verdiği bilgiler sonrası örgütün bölgedeki önemli isimlerinde biri olduğu da ortaya çıktı. 

'Kawa' kod adlı Düdükkanlı'nın ifadeleri doğrultusunda bölgede bulunduğu düşünülen 'Aras' kod adlı teröris Aras Aslan'ın etkisiz hale getirilmesi için operasyonların devam ettiği öğrenildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312