Karadeniz'de can pazarı! 2 çocuk...

Giresun'da serinlemek için denize giren iki çocuk akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Çocuklardan bir tanesi çevredekilerin de yardımıyla hızlı şekilde kurtarılırken, diğer çocuk ise yarım saat sonra denizden çıkarılabildi. 

Karadeniz'de can pazarı! 2 çocuk...
banner1314

Giresun'un merkez Çerkez mevkisinde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre iki çocuk serinlemek için denize girdi. Denize giren çocuklar aniden çırpınmaya başlayarak akıntıda sürüklenmeye başladı. Çocukların sürüklendiğini gören vatandaşlar denize girerek çocuklara yardım etmek istedi. İki çocuktan bir tanesi kendi imkanlarıyla su üstünde kalmayı başardı. Su üstünde kalan çocuk, çevredeki vatandaşların da yardımıyla karaya çıkartıldı. Diğer çocuk ise akıntıya kapılarak gözden kayboldu.

Yarım saat sonra bulundu

İhbar üzerine olay yerine gelen AFAD, AKUT, Sahil Güvenlik ve Giresun Belediyesi İtfaiye ekipleri, kaybolan çocuğu bulmak için arama çalışması başlattı. Arama çalışmasında, ekipler 11 yaşındaki Burak Çetin'e yarım saat sonunda ulaşmayı başardı. Denizden çıkarılan çocuklar Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. 

Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308