Hilas Otel

Çelik İnşaat

Karadeniz'de 1 terörist daha olabilir!

Giresun'un Espiye ilçesi Seydi köyü yaylasında "Şehit Jandarma Pilot Yüzbaşı Hilmi Özer" operasyonu kapsamında teslim olan terörist, ifadesinde PKK'lı Mehmet Yakışır'ın öldürülmesinin ardından tek kaldığını ve diğer terörist Aras Aslan'la ayrıldığını ifade etti. 

Karadeniz'de 1 terörist daha olabilir!

Giresun'un Espiye ilçesinde Seydi köyü yaylası kırsalında güvenlik güçlerine teslim olan 'Kawa' kod adlı Behrüz Düdükkanlı'nın ilk ifadesi ortaya çıktı. PKK'lı teröristin kışı ormanlık arazide geçirdiği belirlenirken, örgüt tarafından yalnız bırakıldığını söylediği öğrenildi. Hasta olduğu ve zor arazi şartlarına dayanamadığını belirten teröristin bu yüzden teslim olma kararı aldığı ifade edildi. 

Uzun yıllardır örgüt içinde 'Cudi Zaza' kod adıyla bilinen PKK'lı Mehmet Yakışır'ın grubunda yer aldığını söyleyen terörist, Yakışır'ın öldürülmesinin ardından tek kaldığını ve diğer terörist Aras Aslan'ın kendisinden ayrıldığını söyledi. Bölgede operasyonlar, PKK’lı Düdükkanlı’nın ifadeleri doğrultusunda takviye ekiplerle genişletilirken ‘Aras’ Kod adlı terörist Aras Aslan’ın da bölge olma ihtimaline karşı arama-tarama faaliyetlerinin sürdürüldüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 22:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312