banner1313

banner1300

banner1334

Giresun'da PKK operasyonu

Giresun Espiye'de güvenlik güçlerine teslim olan ve sorgusunun ardından tutuklanan İran uyruklu 'Kawa' kod adlı PKK'lı teröristin ifadeleri doğrultusunda, örgütün kullandığı sığınak bulundu. Sığınakta çok sayıda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. 

GİRESUN 07.08.2019, 14:54 Ceylan
Giresun'da PKK operasyonu

Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde Karadeniz kırsalında, JÖH ve komando timlerinin katılımlarıyla PKK operasyonları devam ediyor. PKK'nın sözde Karadeniz açılım grubunun etkisiz hale getirildiği bölgede, yeni terörist grupların sızmaması için insansız hava araçları da kullanılıyor.

Giresun kırsalında mayıs ayında yakalanan, sorgusunun ardından tutuklanan İran uyruklu 'Kawa' kod adlı PKK'lı terörist Behrüz Dutkanlı, örgütün depolarını tek tek gösterdi. Daha önce 25 depo ve sığınak bilgisi veren PKK'lı terörist, güvenlik güçlerine örgütün Giresun'un Espiye ilçesi kırsalındaki sığınağın yerini de söyledi. JÖH ve komando timleri tarafından ilçe kırsalına götürülen terörist, burada sığınağı gösterdi. Sığınakta yapılan aramada, gıda ve yaşam malzemeleri ele geçirildi. Malzemeler imha edilirken, sığınak da kullanılmaz hale getirildi.

Malzemelerin teröristlerce bölgedeki yayla evlerden çalınıp, sığınağa gizlendiği tespit edildi.

Yorumlar (0)