banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

08.02.2020, 10:02

Gerçek Bir Aşk (3)

Gretchen'in ellerini tutmuştum. Birden içimde bir bıçak saplanışı gibi bir his duydum. Gretchen'in babasının söylediği kelimelerin manasını yeni kavrıyordum. O zamana kadar o adamın bahsettiği gibi bir aşkım mevcudiyetinine inanmamıştım. Erkeklerin kadınları, kadınların kendilerini sevdiklerii şekilde değil, başka türlü sevdiklerini zannediyordum. Birden arada fark olmayacağını anlamıştım.

Gretchen bana sokuluyor, yüzünükaldırıyordu. Yanağını omzuma dayamıştı. O bir kadının erkeğe ait olabiliceği nispette bana aitti, biliyorum. Fakat bundan istifade etmeye ve sonra onu, kendisinin beni sevdiği derecede sevmediğimi bilerek çıkıp gitmeye gönlüm razı olmuyordu. gretchen'i birkaç saat kollarımın arasında tutmak için kilometrelerce mesafe katletmiştim. Sonradan belki onu ebediyyen unutucaktım.

Ev sessizlik içindeydi. Ara sıra gretchen'in odasından gelen boğuk sesleri işitiyordum. Ama gürültülerin oradan geldiğine pek emin değildim. 

Birden kendimi ayakta buldum. Koridoru geçtim. Gretchen'in odasının kapısı kapalıydı ama kilitli olmadığını biliyordum. Yavaşça tokmağını çevirdim. Işık açmama lüzum yoktu, Çünkü Gretchen'i ta yanımda görüyordum. Elimi uzatsam onu tutabilirdim. Gözlerimi kapadım ve seyahat esnasında düşündüğüm şekilde düşünmeye çalıştım.

Kapıyı açtığımı duymamıştı. Lambası masanın üstünde duruyordu. 
Saçlarınını omuzlarına dökmüş, başına ince mavi bir kurdele bağlamıştı. Beyaz geceliğinin yuvarlak yaaksında incecik dantel vardı.

O zaman güzel tasavvur etmediğim kadar güzel olduğunu farkkettim. Kapıyı açarken  ne yapacağımı bilmiyordum. Fakat onu böyle yatağının yanında diz çökmüş ağlayarak dua ettiğini görünce , dünyada onun kadar kimseyi sevemeyeceğimi anladım. Daha evvel anlamamıştım; bu birkaç an içinde onu sevdiğimi hissettim.

Kapıyı kapayarak odama döndüm. Dağın arkasında şafak sökünce, giyindim. Biraz sonra Gretchen'in odasından çıkıp aşağı indiğini işittin. Alelacele bana kahvaltı hazırlıyordu. herhalde. Bir çeyrek saat sonra koridorda adımlarının sesini işittim. Kapıma hafif haff vurdu ve alçak sesle birkaç defa adımı söyledi. 

Kapıyı birdenbire açtım. O kadar şaşırdı ki bir an bir şey söyleyemedi. Ellerini tutarak:

    -Beni göndermek için acele etme, dedim. Bu sabah gitmiyorum. Dün bana ne oldu bilmiyoum. Şimdi bildiğim tek şey var: Seni seviyorum...
    -Ama dün dedin ki...
    -Dün sabah gidiceğini söyledim. Gretchen, ama ne oldu söylediğimi bilmiyormuşum. Buradan sensiz gitmem. Anladın mı? Bütün bunları sana yemekten sonra anlatırım. Şimdi sen beni vadiye götür. Kıyıya inelim de ellerimi sıcak derenin sularına batırayım..

(SON)

Yorumlar (0)
banner1474
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Şubat 2020
İmsak 05:45
Güneş 07:10
Öğle 12:53
İkindi 15:55
Akşam 18:26
Yatsı 19:46