banner1571

banner1585

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Yurdum İnsanı 'Helal Olsun' Dedirtti!

Bilecik'te kapağı açık olan ekmek dolabından 3 poğaça alan bir kişi, 2 gün sonra poğaçaların parasını ve duygulandıran bir not bıraktı.

Son Dakika 08.02.2016, 09:07
166
Yurdum İnsanı 'Helal Olsun' Dedirtti!

 Tevfikbey Caddesi'nde faaliyet gösteren esnaf Erhan Bayrakçı, iş yerine geldiğinde kapağını her zaman açık bıraktığı ekmek dolabında 4 lira ve yanında bir not buldu.

"PARAM YOKTU, 3 POĞAÇA ALDIM, PARASINI BIRAKIYORUM" NOTU
Bayrakçı bulduğu notta, "Kusura bakmayın. İki gündür toplam 3 poğaça aldım. Hakkınızı helal edin. Param yoktu. Kapağı açık bıraktığınız için teşekkür ederim. Parasını bırakıyorum" yazdığını gördü.
Kentte yaklaşık 6 yıldır esnaflık yapan Erhan Bayrakçı, parayı bırakan kişinin iki gündür ücretini ödemeden poğaça aldığını, dolaba koyduğu nottan öğrendiğini söyledi.


"RENCİDE OLMAMASI İÇİN KAMERA GÖRÜNTÜLERİNE BAKMADIK"
Söz konusu ekmek ve poğaça dolabının kapağını hiç kapatmadığını belirten Bayrakçı, şöyle konuştu:
"Kapatmadığımız için de zaten ihtiyaç sahiplerinin alması için teşvikte de bulunduk. Bundan herhangi bir maddi beklentimiz olmadı. Atamızdan, babamızdan gördüğümüz güzel bir olay vardı. Niyetler amellere göredir. Allah rızasını gözeterek yaptık. Arkadaş da iki gün almış, sonra da bir not yazarak parasını fazlasıyla bırakmış. Kim olduğunu bilmek isterdik ama rencide olmasın diye kamera görüntülerine de bakmadık."

Kaynak: Ülke Haber

Yorumlar (0)