banner1518

banner1567

banner1526

banner1345

banner1496

banner1534

Yılbaşı kutlamasında arkadaş kurbanı oldu

Yılbaşı akşamı kutlama yapmak için üniversiteli arkadaşları ile bir araya gelen Deniz Büçkün, arkadaşı E.Ö.'nün verdiği uyuşturucu hapı alkolle içince fenalaşarak hayatını kaybetti. Büçkün'ün arkadaşları genç kızın bir anda yere yığıldığını söyledi. Uyuşturucuyu satan torbacı tutuklanırken, E.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Genel 05.01.2021, 10:04 05.01.2021, 10:06
302
Yılbaşı kutlamasında arkadaş kurbanı oldu

Yılbaşı kutlamasında arkadaş kurbanı oldu  Yılbaşı akşamı kutlama yapmak için üniversiteli arkadaşları ile bir araya gelen Deniz Büçkün, arkadaşı E.Ö.'nün verdiği uyuşturucu hapı alkolle içince fenalaşarak hayatını kaybetti. Büçkün'ün arkadaşları genç kızın bir anda yere yığıldığını söyledi. Uyuşturucuyu satan torbacı tutuklanırken, E.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü son sınıf öğrencisi Deniz Büçkün (23) İstanbul Beşiktaş'taki evinde üniversiteli 5 arkadaşıyla birlikte yılbaşı kutlaması yapmak için toplandı. İddiaya göre, yeni yıla girdikten iki saat sonra Büçkün, fenalaşarak yere yığıldı. Arkadaşları bir yandan nefes almasını sağlamaya çalışırken, olayı sağlık ekiplerine bildirdi. Hastaneye kaldırılan Deniz Büçkün, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ECSTASY SONU OLDU

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre, yılbaşı partisine katılan üniversiteliler, polis ifadesinde alkol aldıklarını, kutlamaya katılan E.Ö. adlı üniversite öğrencisi arkadaşlarının ecstasy hap getirdiğini, alkolle birlikte hapları kullandıktan sonra Büçkün'ün aniden yere yığıldığını ve nefes almakta zorlandığını söyledi. Bu ifadeler üzerine E.Ö. gözaltına alındı.

HAPLARI ALKOLLE BİRLİKTE KULLANDIKLARINI SÖYLEDİ

Şüpheli olarak sorgulanan E.Ö.'nün ifadesinde, hapları Üsküdar'da birinden alarak eve geldiğini ve arkadaşlarına dağıttığını, hapları alkolle birlikte kullandıklarını söylediği iddia edildi.

"KIZ KOLTUKTA UZANIYORDU, YÜZÜ MORARMIŞTI"

Aynı binada oturan Sefa Kayhan, "Yılbaşı gecesi binada bir bağırma sesi duydum. Bir genç, gelip benim kapıma vurdu. Yardım çığlıkları atıyordu. Bir komşumuzla yukarı çıktık. Kız koltukta uzanıyordu. Yüzü morarmıştı. Dairede oturan kızları apartmanda görüyordum. Sadece selamlaşırdık" dedi.

TORBACI TUTUKLANDI

E.Ö.'nün uyuşturucuyu aldığı torbacı Burak Karancı Kadıköy'de gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Burak Karancı tutuklanırken, E.Ö. adli kontrolle serbest kaldı.

Yorumlar (0)