banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

WhatsApp kaybettiği kullanıcıları geri kazanacak! Bir yeni güncelleme daha

Mobil mesajlaşma platformu WhatsApp, Snapchat'teki kendi kendini imha eden fotoğraf özelliğini uygulamaya getiriyor. Bu özellikle birlikte şirket, hem kaybettiği kullanıcıları getirmeyi hem de gizlilik konusundaki hassasiyetlerini artırmayı hedefliyor.

Genel 05.03.2021, 12:26
374
WhatsApp kaybettiği kullanıcıları geri kazanacak! Bir yeni güncelleme daha

WhatsApp sunacağı yeni özellikle kaybettiği kullanıcıları geri kazanacak Mobil mesajlaşma platformu WhatsApp, Snapchat'teki kendi kendini imha eden fotoğraf özelliğini uygulamaya getiriyor. Bu özellikle birlikte şirket, hem kaybettiği kullanıcıları getirmeyi hem de gizlilik konusundaki hassasiyetlerini artırmayı hedefliyor.

Yeni gizlilik sözleşmesi sonrası milyonlarca kullanıcısını kaybeden mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Snapchat'in kullanıcılara sunduğu 'kendi kendini imha eden fotoğraf' özelliğini platforma getireceğini duyurdu.

KAYBETTİĞİ KULLANICILARI GERİ KAZANACAK

Kullanıcıları yeniden uygulamaya çekmek için adım adım değişiklik ve yenilik yapan şirket, sunacağı bu özellikle kaybettiği kullanıcıları geri kazanmayı hedefliyor. Şirket, aynı zamanda ekleyeceği özellik sayesinde gizlilik kuralları konusundaki mevcut hassasiyet seviyesini giderek artıracak.

FOTOĞRAFA İKİ TARAFTA ULAŞAMAYACAK

Kendi kendini imha eden fotoğraf' özelliği ile fotoğraf gönderen kişiler, fotoğrafa bakacak kişilere yalnızca bir ya da iki kez izleme fırsatı tanıyor. Gönderildikten sonra hem alıcı hem de gönderen kişinin ulaşamayacağı şekilde iki hesaptan da silinmesini içeren bu özellik, Instagram'da da bulunuyor.

GÖRÜNTÜLÜ VE SESLİ ARAMA ÖZELLİĞİ WP WEB'DE

Aylık aktif 2 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp’a kullanıcıların merakla beklediği özellik nihayet geldi. Bugün gelen güncelleme ile birlikte artık WhatsApp masaüstü uygulaması üzerinden sesli ve görüntülü arama yapılabilecek.

Dünya genelinde aylık aktif 2 milyardan fazla kullanıcısı olan anlık iletişim platformu WhatsApp’ta kullanıcıların uzun süredir merakla beklediği özellik nihayet devreye alındı. WhatsApp’a masaüstü uygulaması üzerinden sesli ve görüntülü arama yapabilme özelliği geldi.

Bugünden itibaren kademeli olarak WhatsApp’ın Mac ve PC için masaüstü uygulamasını kullananlar sesli ve görüntülü aramaya yapmaya başlayabilecekler. Masaüstü uygulamalarından yapılan sesli ve görüntülü aramalar da uçtan uca şifreli olarak gerçekleştirilecek.

WhatsApp’ın resmi blogundan yapılan açıklamada, bu yenilik şu sözlerle duyuruldu: “Heyecan verici bir duyurumuz var. Artık WhatsApp’ın masaüstü uygulamasından da gizli ve güvenli bir şekilde bire bir sesli ve görüntülü arama yapabiliyorsunuz.”

Geçen yıl WhatsApp’ta birbirini arayan ve genellikle uzun görüşmeler yapan kullanıcıların sayısında ciddi bir artış yaşandığına dikkat çekilen açıklamada, “Geçtiğimiz yılbaşında 1.4 milyar sesli ve görüntülü aramayla tek bir günde yapılan en yüksek arama sayısı rekorunu kırdık. Birçok kişinin hâlâ yakınlarıyla bir araya gelemediği ve yeni çalışma biçimlerine alışmaya çalıştığı bir dönemden geçiyoruz” denildi.

"UÇTAN UCA ŞİFRELİ OLACAK"

Facebook çatısı altındaki WhatsApp’tan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Masaüstünden arama özelliğini, daha kullanışlı hale getirmek amacıyla hem yatay hem de dikey yönde sorunsuzca çalışacak şekilde tasarladık. Aramalar bilgisayarınızın ekranında bağımsız bir pencere olarak gösteriliyor ve bu pencerenin boyutunu dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Üstelik arama pencereleri her zaman en üstte kalacak şekilde tasarlandığı için, aramalarınız tarayıcı sekmeleri veya çok sayıda açık pencere arasında hiçbir zaman kaybolmuyor.”

Yeni özellik ile ilgili olarak gizlilik vurgusu da yapan WhatsApp, “WhatsApp’taki sesli ve görüntülü aramalar uçtan uca şifrelidir. Böylece ister telefonunuzdan ister bilgisayarınızdan arama yapın, WhatsApp bu aramaları dinleyemez ve göremez. Sizlere güvenilir ve yüksek kaliteli bir deneyim sunabilmek amacıyla, WhatsApp masaüstü uygulamasında öncelikle bire bir arama özelliğini sunacağız. İleride bu özelliği sesli ve görüntülü grup aramalarını da kapsayacak biçimde genişleteceğiz” açıklaması yaptı.

Yorumlar (0)