banner1160

Viranşehir’de Sağanak Yağış Sele Neden Oldu

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde etkili olan sağanak yağış sele neden oldu.Aralıksız süren yağış nedeniyle mahallelerde bulunan mazgallar taştı, evlerin zemin katları su taşkın nedeniyle zarar görürken çok sayıda araçta yolda...

Viranşehir’de Sağanak Yağış Sele Neden Oldu
banner1139
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde etkili olan sağanak yağış sele neden oldu.

Aralıksız süren yağış nedeniyle mahallelerde bulunan mazgallar taştı, evlerin zemin katları su taşkın nedeniyle zarar görürken çok sayıda araçta yolda mahsur kaldı. Viranşehir’e bağlı belediye ekipleri ise caddelerde biriken suları tahliye etmeye başlarken, bazı vatandaşlar ise kendi imkanlarıyla iş yerinde oluşan suyu tahliye etmeye çalıştı. İhbarları değerlendiren Viranşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, kepçelerin yetersiz olmasından dolayı iş yerlerinde ve mahallelerde biriken suları tahliye etmekte zorlandı.

Alt yapısının yetersiz olmasına tepki gösteren vatandaşlar, “Evlerimizin duvarları yıkıldı. Birçok aracımız sular altında kaldı. Şu an zor durumdayız yetkililer gerekli önlemleri almış olsaydı bu durumlara düşmezdik. Bu sorunumuza bir an önce çözüm bulsunlar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1165