Hilas Otel

Çelik İnşaat

Valilikten 'sokağa çıkmayın' duyurusu!

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı olan 21 köy ve mezra bölgeside, valilik açıklamasıyla sokapa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilikten 'sokağa çıkmayın' duyurusu!

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı olan 21 köy ve mezra bölgeside, valilik açıklamasıyla sokapa çıkma yasağı ilan edildi.

OPERASYON DUYURUSU

Diyarbakır Valiliğinden gelen açıklamada, Lice ilçesi mülki sınırlarında yer alan dağlık ve ormanlıkta faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de yer aldığı değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı saptanan sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek amacıyla operasyon düzenleneceği ifade edildi.

YASAK GELDİ

Açıklamada, "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, Lice ilçesine bağlı olan Arıklı, Güçlü, Uçarı, Ziyaret, Serince, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Çavundur, Dolunay, Bağlan, Kabakaya, Çağdaş, Dibekköy, Yolçatı, Tepe, Budak, Sığınak, Kıyıköy, Dallıca ve Damar köyleri ile bağlı mezraları 12 Şubat 2019 Salı günü saat 06.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır" şeklinde ifadeler yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER