banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Vali Yavuz, esnaf temsilcileriyle buluştu

banner1357

ORDU (AA) - Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen Birlik Başkanları Kurulu Toplantısına katıldı. Vali Yavuz, kentteki bir otelde yapılan toplantıdaki konuşmasında esnafın, esnafı güçlü...

Genel 03.11.2018, 11:59
9
Vali Yavuz, esnaf temsilcileriyle buluştu
banner1353
banner1375

ORDU (AA) - Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen Birlik Başkanları Kurulu Toplantısına katıldı.

Vali Yavuz, kentteki bir otelde yapılan toplantıdaki konuşmasında esnafın, esnafı güçlü olmayan bir şehrin ve toplumun ileriye gidebilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Esnafın sadece ticaret yapmadığını, aynı zamanda şehrin ekonomisine, kültürüne, nezaketine, zarafetine, adabına, edebine katkı sunduğunu da anlatan Yavuz, "Bu sebeple başta sizlere ve bütün esnaf kardeşlerimize en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Ortak aklı, birlikte yönetimi ve istişare kültürünü benimseyen ve uygulayan iller, diğer illere göre avantaj elde ediyor." dedi.

Yavuz, Ordu'da göreve başladığı günden bu yana ortak aklı, birlikte yönetim ve istişare kültürünü en temel husus olarak ele aldığını vurgu yaparak, "Herkesi dinlemeyi, herkesin görüşünün kıymetli olduğunu ve herkesin bizden bazı şeyi daha iyi bildiğinin farkındayım. Her şeyi bilenlerin de aslında hiçbir şey bilmediğini de çok iyi biliyoruz. O yüzden inanıyorum ki herkes kendi bildiğini ortaya koyarsa biz de bunlardan istifade ederiz." diye konuştu.

Devletin sahibi kendileri değil, bu şehirde yaşayan 750 bin kişinin olduğunu ifade eden Vali Yavuz, şunları kaydetti:

"Biz emanetçiyiz. Bu makamda bugün biz bulunuyoruz ama bu işin sahibi sizsiniz. Bizim kapımız, gönlümüz herkese sonuna kadar açık. Onun için her kimin ne gibi sorunu, sıkıntısı varsa hiç çekinmeden gelip bize iletebilir. Allah'a hamdolsun ki şu ana kadar Ordu'da yaklaşık 5 bin aile ziyareti gerçekleştirdik. Elbette herkese ulaştığımızı iddia etmiyoruz. Ama biz eski devleti dönüştürmeye çalışıyoruz. Alışkanlıklarımızı değiştirmemiz lazım. Vatandaşından çekinen, el sıkmaktan imtina eden, vatandaşa gülümsemeyen bir devleti biz yaşatamayız. Dolayısıyla bizim devlet anlayışındaki evrilmemiz, vatandaş odaklı bir evrilme olmalı."

Vatandaşını seven, ona saygı duyan, onun sorunlarını kendi sorunları gibi gören bir devlet anlayışının benimsenmesi ve uygulanması gerektiği belirten Vali Yavuz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yoksa sadece seçkinlerin, elitlerin, zenginlerin ulaşabildiği bir devlet, sürdürülebilir bir devlet değildir. Devlet yönetimindeki bu yeni anlayışı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye özümsedi. Fakat az da olsa bir direnç olduğunu görüyoruz. Empati yapan bir devlete doğru hızla geçmeliyiz. Yani bu yeni anlayışı, devlet sistemimizde oturtmamız lazım. Ama bilin ki, şehrin valisi olarak bizim anlayışımız budur. Çalışma yöntemimiz, usulümüz budur. Sorun çözmeyen devlet, asık suratlı devlet dönemini, bizim tarihe gömmemiz gerekir. Bunu yapamadığımız sürece biz bütünleşemeyiz. İnanıyorum ki sizlerin desteğiyle, kamu çalışanlarımızın bu anlayışı benimsemesiyle sorunlarımızı, sıkıntılarımızı hızla aşacağımızı düşünüyorum."

Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş da birlik, kardeşlik, dayanışma ve yaptıkları güzel çalışmalarla bulundukları yerin hakkını vermeye gayret ettiklerini aktardı.

Esnafların, herhangi bir problemi olduğunda Vali Yavuz ile hemen çözmeye gayret ettiklerini dile getiren Tekintaş, "Ertelememeye, ötelememeye, hızlı bir şekilde sonuca ulaştırmaya çalışıyoruz. İstihdamın artması, ticaretin büyümesi, elimizdeki imkanların artması lazım. Bunun için hepimize görev düşüyor." ifadelerini kullandı.

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek de 22 bin esnaf ve 44 odayı temsilen programa katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.


Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:04
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:06