Hilas Otel

Çelik İnşaat

Uyuşturucuya dikkat çekmek için internet dizisi çektiler

RİZE (AA) - Rize'de, uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla sokakta "Ters Yön" isimli internet dizisi çekildi.Rizeli Harun Mavi'nin yapım ve yönetmenliğini üstlendiği ve 40 kişinin rol aldığı "Ters Yön"...

Uyuşturucuya dikkat çekmek için internet dizisi çektiler

RİZE (AA) - Rize'de, uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla sokakta "Ters Yön" isimli internet dizisi çekildi.

Rizeli Harun Mavi'nin yapım ve yönetmenliğini üstlendiği ve 40 kişinin rol aldığı "Ters Yön" isimli internet dizisinin ilk fragmanı yayınlandı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Mavi, çalışmaların bir yıla yakın süredir devam ettiğini, 40 kişilik alanında deneyimli kadrosuyla daha önce Rize'de denenmemiş bir projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

Karadeniz'in incisi Rize'de üç amca oğlunun suç yapılanmaları ile mücadelesini ve bu mücadele sırasında yaşadıkları zorluklarını dizide konu edindiklerini kaydeden Mavi, şöyle konuştu:

"Madde bağımlılığı, kullanımının getirdiği kötü sonuçları ve bu konuda neler yapılması gerektiğini bazen hüzünle, bazen mücadelenin en sertiyle anlatılacağı dizide kahramanlarımız giriştikleri mücadelenin ne kadar tehlikeli ve zor olduğunun farkındadırlar ama şehrin temiz kalması için tüm tehlikeleri göze alırlar. Dizide ayrıca Rize'nin kültürel yapısı, gelenekleri, Karadeniz insanının mertliği, sevecenliği, aşkları, hüzünleri, neşesi ve yerel konuşma ağzı gerçeğine uygun olarak anlatılacak, Rize insanının neşeli halleriyle gülümseyecek ve yürek yakan aşklarıyla hüzünleneceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER