banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

'Üvey babamız fuhuş yaptıran biriydi'

Kocaeli Gölcük'te, 13-14 yaşlarında kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia ettiği üvey babasını bıçaklayarak öldüren Şerife A.'nın (32), kız kardeşi H.Z. de mahkemede üvey babası tarafından cinsel istismara uğradığını iddia etti.

Genel 15.05.2019, 14:35 Ceylan
'Üvey babamız fuhuş yaptıran biriydi'
banner1343

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde geçtiğimiz yıl 15 Ekim'de meydana gelen olayda, iddialara göre Şefire A. 13-14 yaşlarındayken kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia ettiği üvey babası Yaşar Kanık'ı bıçakladı. Hastaneye kaldırılan Kanık, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın ardından tutuklanan Şerife A.'nın yargılanmasına bugün de devam edildi. 

Fuhuş yapmasını istiyordu

Kocaeli 7. Ağır ceza Mahkemesi'nde devma eden davada, Şerife A.'nın hapisteki eski kocası SEBGİS ile tanık olarak dinlendi. Tanık G.M., ifadesinde 'Şerife A. ile yaklaşık 8 yıl kadar imam nikahlı olarak yaşadık. İki çocuğumuz var. 2014 yılında ayrıldık. Yaşar Kanık'ı tanırım. Kendisi fuhuş yaptıran biridir. Şerife'den sürekli fuhuş yapmasını istiyordu. Ancak sanık bunu kabul etmeyince ona olumsuz davranışlar gösteriyordu. Sürekli olarak çocuğu göstermemekle tehdit ediyordu. Bunun dışında olumsuz davranışları devam ediyordu. Esasen ayrılmamıza neden olan kendisidir. Ben Yaşar Kanık'ın sanığa bizzat tacizde bulunduğunu görmedim. Ancak Şerife'den bunu duydum.' ifadelerini kullandı.

Beni de taciz etti

Mahkeme tarafından tanık olarak dinlenen Şerife A.'nın kız kardeşi H.Z. de (28), "Şerife benim ablam olur, Yaşar Kanık ise üvey babamdır. Cinayet olayını doğrudan görmedim, annem bana telefonda anlattı. Benim bilgim Yaşar ile Şerife arasındaki geçimsizliğe ilişkindir. Bir tarihte Yaşar'ı ablamın odasından çıkarken görmüştüm. O dönemde ablam Yaşar'ın kendisine cinsel yönden saldırdığı gerekçesiyle şikayette bulundu. Ancak benim yaşım küçük olduğu için tanıklık yapamadım. Bundan sonraki dönemlerde Şerife, kendisine cinsel tacizlerde bulunduğunu anlattı. Yaşar, birlikte yaşadığımız dönemde bana da cinsel tacizde bulunmuştur" diye konuştu.

Olaylar nedeniyle evden ayrıldığını belirten H.Z., "Bu olaylar sonrasında ben evden ayrılarak bir dönem yurtta kaldım. Yaşar, yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptıran biriydi. Doğrudan görmemekle birlikte Şerife, Yaşar'ın kendisine de fuhuş teklif ettiğini söylemişti. Hatta bir keresinde birlikte dışarı çıktıklarında Şerife bana gelip, 'Beni sattı' şeklinde beyanlarda bulundu" diye ifade verdi.

Oğlu reddetti

Öldürülen Kanık'un oğlu A.K. ise tanıkların beyanlarını reddetti. A.K., 'Madem babam Şerife'ye ve dinlenilen tanığa fuhşa zorluyordu, neden oğlu olarak bizi bulup durumu anlatmadılar? Gerekli müdahaleleri yapardık.' dedi.

Üç tane çocuğum var

Tutuklu yargılanan Şerife A. ise ifadesinde, "Üç tane çocuğum var. Adaletinize sığınıyorum" dedi. Mahkeme heyeti, tanıkların önümüzdeki celse dinlenmesine, Şerife A'nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

H.Z. annem değilsin dedi

Duruşmanın ardından adliyede Kanık'ın yakınları tanıklara tepki gösterirken, Şerife A.'nın kız kardeşi H.Z. annesine dönerek, 'Bundan sonra annem değilsin.' dedi.


 

Yorumlar (0)
20°
açık
Namaz Vakti 22 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59