banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

 Üniversiteye hemşire alımı... İşte şartlar ve başvuru tarihi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ne sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuru işlemleri 26 Şubat 2021 tarihi itibariyle başladı.

Genel 27.02.2021, 23:43
318
 Üniversiteye hemşire alımı... İşte şartlar ve başvuru tarihi

 Üniversiteye hemşire alımı... İşte şartlar ve başvuru tarihi Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ne sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuru işlemleri 26 Şubat 2021 tarihi itibariyle başladı.


 


Üniversitenin resmi sayfası ve BİK aracılığııyla yayımlanan duyuruda, başvuru yapacak adayların en az ortaöğretim hemşirelik bölümlerinden mezun olması gerektiği kaydedilirken, başvuru genel ve özel şartlarının tamamının dikkatle incelenmesi gerektiği vurgulandı. Resmi duyuruda genel şartlar şu şekilde sıralandı: a) Türk vatandaşı olmak,
b) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

c)  Gece  Nöbeti  tutmasına  engel  olabilecek  sağlık  problemi  bulunmamak  (Hamilelik hariç),
d) Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2020 KPSS Lisans, 2020 KPSS Ortaöğretim ve 2020 KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmak,
e)  Herhangi  bir  Sosyal  Güvenlik  Kurumundan  emeklilik  veya  yaşlılık  aylığı  almıyor olmak şartlarını taşıması,
f) Ayrıca başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin  “Bu  şekilde  istihdam  edilenler,  hizmet  sözleşmesi  esaslarına  aykırı  hareket  etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu  kararı  ile  belirlenen  istisnalar  hariç  sözleşmeyi  tek  taraflı  feshetmeleri  halinde,  fesih tarihinden  itibaren  bir yıl  geçmedikçe  kurumların  sözleşmeli  personel  pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.
* Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle  yapılacak  yerleştirme  işlemlerinde,  ortaöğretim  mezunları  için  KPSSP94,  önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılmaktadır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Resmi duyuruda başvuru sürecine ilişkin şu ifadelere yer verildi:

İlana başvuracak adayların; ilanın Resmi Gazetede yayımlanma tarihinden itibaren 15 gün içinde (Saat: 23:59’a kadar) Üniversitemiz https://w3.beun.edu.tr/ adresinden internet ortamında başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Yorumlar (0)