banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Üniversiteliler Batı Karadeniz'in Efes'ini temizledi

banner1357

DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi (DÜ) öğrencileri, "Batı Karadeniz'in Efes'i" olarak bilinen Konuralp bölgesindeki Prusias ad Hypium antik kentinde temizlik çalışması yaptı. DÜ Genç TEMA Topluluğu üyeleri, "Dünya'yı...

Genel 03.05.2018, 13:28
Üniversiteliler Batı Karadeniz'in Efes'ini temizledi
banner1353
banner1375

DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi (DÜ) öğrencileri, "Batı Karadeniz'in Efes'i" olarak bilinen Konuralp bölgesindeki Prusias ad Hypium antik kentinde temizlik çalışması yaptı.

DÜ Genç TEMA Topluluğu üyeleri, "Dünya'yı temizlemenin vakti gelmedi mi?" sloganı ile antik kent Prusias ad Hypium'da bir araya geldi.

Topluluk üyesi yaklaşık 30 öğrenci, aslan pençesi figürleriyle süslenmiş basamakları ve kemerli geçitleriyle varlığını koruyan antik tiyatro ile su kemerleri ve Roma Köprüsü gibi yapıların da yer aldığı antik kente temizlik çalışması yaptı.

Genç TEMA Topluluğu Danışmanı DÜ Öğretim Görevlisi Oğuzhan Kendirli, öğrencilerin örnek bir çalışmaya imza attığını söyledi.

Eğitim aldıkları üniversitenin kampüsüne yakın bir yerde bulunan Prusias ad Hypium antik kentine önem verdiklerini ifade eden Kendirli, şunları kaydetti:

"Bu temizlik çalışması ile gençlerimize insanların doğayı ne kadar kirlettiğini ve çevremizdeki değerli alanlara ne kadar zarar verdiğimizi göstermeyi hedefledik. Kirletmeyi değil, temiz tutmayı etkin kılmak amacıyla bu çalışmayı düzenledik. Konuralp Antik Tiyatrosundaki bu temizliğini devam ettireceğiz. Bu alanın güzelliğinin ortaya çıkması için elimizden geleni yapacağız."

Topluluk öğrencileri, yapılan temizlik çalışmanın ardından Konuralp yürüyüş parkurunu deneyimledi.

Yorumlar (0)