banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Üniversitede çirkin olay! Dudaklarından öpmek istedi...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen profesör gözaltına alındı. 

Genel 14.04.2019, 15:07 Ceylan
Üniversitede çirkin olay! Dudaklarından öpmek istedi...

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ) Müzik Öğretmenliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Memduh Ö. öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. 

İddialara göre müzik dersi alan L.Ö. adlı kız öğrenci, önceki gün bölümle ilgili sorular sormak için Prof. Dr. Memduh Ö.'nün odasına gitti. Bölüm Başkanı Memduh Ö.'nün yanından ayrılan genç kız, cinsel taciz iddiasında bulunarak polise başvurdu. Başvuru sonrasında polis ekipleri Prof. Dr. Memduh Ö.'yü gözaltına alırken, Gazimağusa'daki mahkemeye bilgi veren emniyet güçleri 'Zanlı, dersler ile ilgili ofisine giden öğrencisine sarılıp, yanaklarından öptükten sonra dudaklarından öpmek istedi' ifadelerini kullandı. Memduh Ö.’nün de ilk ifadesinde, 'Dostane olarak L.Ö.’nün yanaklarından öptüm' dediği aktarıldı. 

Mahkeme sonrası DAÜ Rektörlüğü'nden olayla ilgili açıklama yapıldı. Rektörlüğün açıklamasında, Memduh Ö.’nün, geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı belirtilerek, 'Rektörlük, öğretim elemanını dava sonuçlanıncaya değin geçici olarak görevinden uzaklaştırdı. Bu aşamada ilgili öğrenciye DAÜ-PDRAM başta olmak üzere, gerekli tüm destek veriliyor. Üniversite olarak öğrencimizin yanındayız' denildi.

Yorumlar (0)
18°
açık
Namaz Vakti 18 Eylül 2019
İmsak 04:44
Güneş 06:10
Öğle 12:34
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:09