banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Tutuklandılar!

Adana, Van ve Ankara'da bankaların müşteriler için ayırdığı ek limit hesaplarından 9 milyon lira çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan 20 şüphelinin tamamı tutuklandı. Örgüt elebaşı ve beraberindekilerin, 3 milyon lira limiti olan kredi kartıyla bir milyon liraya 5 lüks otomobil, 2 milyon liraya ise altın aldıkları belirlendi.

Son Dakika 30.04.2017, 19:49
1037
Tutuklandılar!

Adana merkezli 3 ildeki dolandırıcılık operasyonunda  bankaların müşterilerine sunduğu ek limit hesaplarından 9 milyon lira çektikleri  iddiasıyla adliyeye sevk edilen 20 şüphelinin tamamı tutuklandı.   İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro  Amirliği ekiplerince gözaltına alınan 20 zanlının emniyetteki işlemleri  tamamlandı. Şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri eşliğinde Adana Adli Tıp  Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.Savcılıktaki sorgularının ardından nöbetçi mahkemeye gönderilen 20  şüphelinin tamamı tutuklandı.

Elebaşı olduğu ileri sürülen S.B.K. ve örgüt yöneticileri oldukları  iddia edilen V.E, M.A, O.Ö, T.H. ve Y.Y'nin, 3 milyon lira limiti bulunan kredi  kartıyla bir milyon liraya 5 lüks Otomobil ve 2 milyon liraya ise altın aldıkları  belirlendi. Polis, Ankara ve Van'daki iki banka görevlisiyle irtibatlı olduğu  tespit edilen S.B.K'nin, bankaların sistem açığını bularak ATM aracılığıyla  müşterilerin vadesiz hesaplar için ayırdığı ek hesap limitlerinden para  çektiğini, bu paraları kredi kartlarına aktardığını, kurulan paravan şirketler  adına aldıkları POS cihazları üzerinden alışveriş yapıldığını ve bu yöntemle 9  milyon lira dolandırıldığını belirlemişti.  Bunun üzerine düzenlenen operasyonda aralarında 2 banka görevlisi,  örgüt elebaşı ve 5 örgüt yöneticisinin bulunduğu 20 kişi gözaltına alınmıştı.  Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda kredi kartı, POS cihazı  ve sahte kimlikler ele geçirilmişti. Ayrıca, 2 banka görevlisinin paraları başka şüphelilere aktararak  Dubai'ye kaçmaya çalıştığını belirleyen polis, ATM'ler aracılığıyla  vatandaşlardan dolandırıldığı tespit edilen 9 milyon liranın 6 milyon lirasına  bloke koydurarak paranın dolandırıcıların eline geçmesini önlemişti.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)