banner1313

banner1300

banner1334

Tunceli’nin Nazımiye İlçesinde 4 Gündür Elektrik Yok

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde yoğun kar yağışının ardından hayat durma noktasına geldi. Hava sıcaklığının zaman zaman eksi 10 dereceleri bulduğu ilçeye 4 gündür elektrik verilemiyor. Köy yollarının tamamının kapalı olduğu ilçenin...

SON DAKİKA 08.01.2015, 16:41
Tunceli’nin Nazımiye İlçesinde 4 Gündür Elektrik Yok
Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde yoğun kar yağışının ardından hayat durma noktasına geldi. Hava sıcaklığının zaman zaman eksi 10 dereceleri bulduğu ilçeye 4 gündür elektrik verilemiyor. Köy yollarının tamamının kapalı olduğu ilçenin belediye başkanı elektrik dağıtım şirketi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
Tunceli’nin bin 600 nüfuslu ilçesi Nazımiye dört günden bu yana devam eden kar yağışı nedeniyle zor günler geçiriyor. Kar kalınlığının yüksek kesimlerde iki metreye ulaştığı ilçeye dört günden bu yana elektrik verilemezken, ısınma ve aydınlatma problemi yaşayan vatandaşlar yetkililerden sorununun çözümü konusunda bir an önce adım atmalarını bekliyor. Mehmet Güner isimli ilçe sakini elektrik dağıtım şirketinden elektriğin ne zaman verileceği konusunda bilgi alamamaktan yakınarak, “Kaymakamlığın ve kurumların kaloriferleri yanıyor. Vatandaşı soran yok. Sıkıntı içerisindeyiz. Bu soruna çözüm bulunması gerekiyor. Elektrik dağıtım şirketi burası için ekip takviyesi yapabilir” dedi.
Süleyman Arslan isimli vatandaş ise elektrik yokluğu nedeniyle mağdur olduklarını söyledi.
“BÜYÜK MAĞDURİYET YAŞIYORUZ”
Dört günden bu yana ilçede elektrik bulunmadığını ve tüm köy yollarının kapalı olduğunu belirten Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getirdi. Elektrik dağıtım şirketinden arızanın ne zaman giderileceği konusunda tatmin edici bir yanıt alamamaktan şikayet eden Kırmızıçiçek, “Kurumu arıyoruz telefonlarımıza dahi cevap verilmiyor. Bize kesintinin gerekçesini bildirmiyorlar. İnsanlar mağdur durumda. Evdeki, marketlerdeki yiyeceklerin çoğu bozulmuş durumda. Jeneratörler bozuk. Isınma büyük problem. Belediye olarak hiçbir işlem yapamıyoruz. Pompalardan mazot dahi çekemiyoruz. Bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağız” dedi.
Belediye Başkanı Kırmızıçiçek, imkanlarının kısıtlı olması sebebiyle mahalle yollarını dahi açmakta zorlandıklarını da sözlerine ekledi.
İŞ YERLERİ LÜKS LAMBALARLA AYDINLATILIYOR
Nazımiye ilçesinde elektrik olmayışı nedeniyle iş yerleri lüks olarak tabir edilen lambalarla aydınlatılıyor. Bu mekanlardan biri de ilçedeki bir kıraathane. Kıraathane sahibi Ferhat Çevik, elektrik kesintisi nedeniyle iş yerlerini lüks lambayla aydınlatmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Nazımiye sahipsiz bir yer. Büyük sıkıntı var. İş yerlerimizi bu lambalarla aydınlatmak zorunda kalıyoruz. Evlerde bebekler; çocuklar hep hastalandı. Köylere ulaşım yok. Büyük sıkıntılar yaşıyoruz” diye konuştu.
Araçların büyük bölümünün kar altında kaybolduğu ilçede vatandaşlar küreklerle kar temizleme çalışmaları yürütüyor. İlçe sakinleri yaşadıkları mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerektiğini belirtti.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!