banner1317

Tuik Yaşam Memnuniyeti Araştırması Sonuçları

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), yurt genelinde yaptığı araştırmada Türkiye’nin en mutlu kentleri sıralamasında 2’nci sırada yerini alan Afyonkarahisar’da, vatandaş bu mutluluğun sırrının kentin küçük olmasına bağladı.TUİK...

Tuik Yaşam Memnuniyeti Araştırması Sonuçları
banner1314
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), yurt genelinde yaptığı araştırmada Türkiye’nin en mutlu kentleri sıralamasında 2’nci sırada yerini alan Afyonkarahisar’da, vatandaş bu mutluluğun sırrının kentin küçük olmasına bağladı.

TUİK Yaşam Memnuniyeti Araştırması’na sonuçlarına göre Türkiye’nin en mutlu kentleri belirlenirken, sıralamaya göre Sinop ilk sırada yer alırken onu Afyonkarahisar 2’cilikle izledi. Sonuçların açıklanmasının ardından memnuniyetlerini dile getiren Afyonkarahisarlılar, bu mutluluğun sırrının ise kentin küçük bir yerleşim birimi olmasından kaynaklandığını söylediler. Afyonkarahisar’ın küçük ama mutlu bir kent olduğunu ifade eden vatandaşlar kentte herkesin birbirini tanıdığını ve neşelerinin hiç eksik olmadığını kaydettiler. Memleketlerinin güzel olduğunu dile getiren ve memleketleriyle övgü ile bahseden Afyonkarahisarlılar, hemşehrilerinin çok iyi ve sıcak kanlı olduklarını de sözlerine eklediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300