banner1496

banner1345

banner1334

Torul kalesi cam seyir terasında hedef 200 bin ziyaretçi

banner1357

- Gümüşhane'de, tarihi Torul Kalesi'nin bulunduğu alana yapılan ve Türkiye'nin en yüksek cam seyir teraslarından birisi olma özelliği taşıyan proje ilgi görüyor - Vali Memiş: - "Karadeniz Bölgesi'nin 240 metre yüksekliğiyle en güzel seyir terası. Karadeniz Bölgesi'nde yaşayan bütün hemşehrilerimizi bu seyir terasını görmeye davet ediyorum" - "Alandaki diğer donatılarımız da tamamlandığında yılda en az 200 bin kişinin ziyaret etmesini hedefliyoruz"

Genel 07.02.2018, 18:25
31
Torul kalesi cam seyir terasında hedef 200 bin ziyaretçi
banner1353
banner1375

GÜMÜŞHANE (AA) - Gümüşhane'de tarihi Torul Kalesi'nin bulunduğu alana yapılan ve 240 metre kot yüksekliğiyle Türkiye'nin en yüksek cam seyir teraslarından birisi olma özelliği taşıyan proje ilgi görüyor.

Yan korkuluk ve turnikelerin takılmasının ardından hizmete açılan ve 90 metrekarelik alanda 50 kişinin aynı anda seyir yapabildiği teras, Ocak ayı içerisinde 5 bin ziyaretçiye Zigana ve Sarıç dağlarının eşsiz güzelliklerini seyretme imkanı sundu.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Torul ilçesi ziyaretinde incelemelerde bulunduğu cam seyir terasında gazetecilere yaptığı açıklamada, cam seyir terasının Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en yüksek cam seyir terası olduğunu söyledi.

Projenin, Torul Belediye Başkanlığının öncülüğünde Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığını ve bir yıldan kısa süre içerisinde hizmete açıldığını belirten Memiş, terasın, bölgenin en önemli turizm destinasyonlarından biri olacağına inandığını dile getirdi.

Memiş, "Yükseklik korkusu olan vatandaşlarımızın biraz zorlanacağı bir yer ama müthiş görselliği olan çok başarılı bir proje. Müthiş bir heyecan duydum. Çok güvenli bir teras. Alandaki diğer donatılarımız da tamamlandığında yılda en az 200 bin kişinin ziyaret etmesini hedefliyoruz." diye konuştu.

- Seyir terası alanına "zipping" projesi

Vali Memiş, cam seyir terası ve Torul Kalesi'nin bulunduğu alanda farklı projelerin de gündemde olduğu bilgisini vererek, şunları söyledi:

"Torul Belediyesi ve Kaymakamlığımızın burada 'zipping' projesi var. Bu, adrenalin tutkunlarının çok meraklı olduğu, halatlar üzerinden gidiş yapılan bir adrenalin sporu. Gümüşhane'mize çok önemli bir turistik destinasyon kazandırdık. Şuradan baktığımda tüyleriniz diken diken oluyor. Dünyada örnekleri var ama Karadeniz Bölgesi'nin 240 metre yüksekliğiyle en güzel seyir terası. Karadeniz Bölgesi'nde yaşayan bütün hemşehrilerimizi bu seyir terasını görmeye davet ediyorum."

Yorumlar (0)
29°
az bulutlu
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:31
Öğle 12:45
İkindi 16:37
Akşam 19:49
Yatsı 21:23